Jaki iPod wybrać?

Jaki iPod wybrać? Dla wielu osób odtwarzacz MP3 czy MP4 i Ipod to synonim. Musimy jednak pamiętać, że Apple stworzyło zupełnie nową kategorię, jeśli chodzi o grające urządzenia przenośne. Przez kilka lat iPod doczekał się takich wersji jak Shufflenano oraz Touch.

Ipod Shufflenano oraz Touch.

Ten pierwszy mimo tego, że jest naprawdę prostym urządzeniem, jest również tym najbardziej charakterystycznym. Brak wyświetlacza i naprawdę niska waga to cechy, których niektórzy ludzie potrzebują. W tym modelu zastosowano jedynie przyciski fizyczne, co może być zaletą dla osób trenujących sport czy uprawiających inne czynności fizyczne. Zastosowany klips pozwala utrzymać sprzęt w chcianym miejscu. Do dyspozycji posiadamy 2 GB na utwory, a bateria wystarcza nawet 15 godzin. Mamy również możliwość szybkiej zamiany przebiegu odtwarzania. W sposób losowy bądź w określonej kolejności. Możemy też bez większego trudu utworzyć playlisty na każdą okazję. Anodyzowane aluminium sprawia, że sprzęt wygląda elegancko i szykownie.

Nano to sprzęt, który jest nieco większy, oraz dużo bardziej uniwersalny od swojego poprzednika. Naprawdę solidne wnętrze sprawia, że muzyka jest bardzo wysokiej jakości, mamy dostęp do pamięci 16 GB, a 2,5-calowy wyświetlacz ułatwia nam wiele zadań. Obsługa sprzętu jest banalnie prosta, a funkcjonalność stoi na najwyższym poziomie. iPod nano jest bardzo lekki, smukły a mimo tego Apple było w stanie zaimplementować w nim akumulator, który wystarcza na 30 godzin działania.

Ostatni z listy, czyli Touch to coś więcej niż odtwarzacz. Poza muzyką czy oglądaniem filmów możemy na nim grać w gry, zrobić zdjęcie, a nawet nagrać film. Ten sprzęt to już prawie smartfon. Posiada on procesor, 4-calowy wyświetlacz oraz akumulator wystarczający do 40 godzin użytkowania. Obsługuje on także Bluetooth 4.1 oraz Wi-Fi 802.11. Maksymalna pojemność wynosi aż 128 GB.

Pytanie „Jaki iPod wybrać?” zadaje sobie wiele osób. Tym artykułem przybliżyłem państwu niektóre modele i mam nadzieje, że pomogłem w wyborze jednego z nich.