Ed Sheeran – współczesny romantyk

Najpopularniejszy współczesny wokalista o charakterystycznych, rudych włosach? Dla miłośników Eda Sheerana to wręcz banalne pytanie! Ten popularny brytyjski piosenkarz szturmem zdobył rynek muzyczny, a jego piosenki w krótkim czasie zyskały międzynarodową popularność! Poznajmy najpopularniejsze utwory tego oryginalnego, młodego wokalisty.

Początki kariery

Chociaż Ed zdobył szerszą publiczność dopiero w 2011 roku, jego kariera rozpoczęła się znacznie wcześniej, a pierwsze utwory nagrywał już w wieku 14 lat! Zamiłowanie do muzyki ujawniał już w wieku dziecięcym śpiewając w chórku kościelnym i ucząc się gry na gitarze.

Pierwsze hity

Dziś chyba nikt już nie ma wątpliwości, że Ed Sheeran piosenki zrobiły zawrotną karierę na całym świecie, a skromny rudowłosy wokalista stał się doskonale rozpoznawalny już nie tylko w swoim kraju! Jednymi z pierwszych utworów, które zyskały międzynarodową sławę, była piosenka stworzona na potrzeby filmu “Hobbit – Pustkowie Smauga”. Utwór “I See fire” długo nie schodził z list przebojów. Ale to był tylko początek! Od tego czasu wokalista nie tylko nie zwolnił tempa, lecz wręcz przeciwnie, regularnie wydawał kolejne płyty i utwory które szybko stawały się przebojami! Przykładem może być chociażby “Thinking Out Loud”. Artysta doczekał się także licznych wyróżnień oraz nagród, dzięki którym jego popularność dodatkowo wzrosła!

Rozwój kariery

Kolejne lata pozwoliły Edowi udowodnić, że nie jest artystą jednego przeboju. Utwory “Shape of You” czy “Perfect”  ugruntowały jego silną pozycję na rynku muzycznym. Pomimo tego, że Ed Sheeran piosenki kojarzą się przede wszystkim z romantycznymi balladami, artysta ma także na koncie mnóstwo utworów w zupełnie innym klimacie. Wokalista zyskuje wciąż rosnące grono fanów nie tylko dzięki swej popularnej i bogatej twórczości artystycznej, ale także dzięki skromnej i szczerej osobowości. Mimo osiągnięcia niesamowitego sukcesu Ed Sheeran pozostał prostym człowiekiem, który w niczym nie przypomina większości celebrytów!