Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Rynek filmowy Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne

Akademia Nowe Horyzonty

Akademia Nowe HoryzontyAkademia Nowe Horyzonty jest projektem edukacyjnym Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, skierowanym do nauczycieli, którzy chcą nauczyć się kręcić filmy i wykorzystywać tę umiejętność do pracy z młodzieżą podczas zajęć szkolnych i pozalekcyjnych. Do uczestnictwa w zajęciach mogą zgłaszać się nauczyciele z całej Polski. Program Akademii NH rozłożony jest na cały rok szkolny, a spotkania odbywają się w Warszawie raz w miesiącu (w weekendy) od października do czerwca (łącznie 9 spotkań).

Czytaj więcej: Akademia Nowe Horyzonty

Akademia PLANETE+ DOC

Akademia Planete+ DOCAkademia PLANETE+ DOC została przygotowana i opracowana przez organizatorów Festiwalu DOC Review. Program Akademii został w całości oparty na filmach dokumentalnych i adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz do studentów. Jest on rodzajem twórczej i efektywnej edukacji filmowej, silnie powiązanej ze zmieniającą się szybko rzeczywistością.

Czytaj więcej: Akademia PLANETE+ DOC

Akademia Polskiego Filmu

Akademia Polskiego FilmuAkademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego kina fabularnego na poziomie akademickim. Projekt powstał w 2009 roku z inicjatywy i środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a jego program realizowany jest we współpracy z Fundacją Film Polski, Filmoteką Narodową i Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Partnerami projektu są Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Studio Filmowe TOR, Studio Filmowe Kadr, Studio Filmowe Zebra i Telewizja Polska.

Czytaj więcej: Akademia Polskiego Filmu

Bibliofilm

SBPProjekt Bibliofilm powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Opracowując go, organizatorzy chcieli pomóc bibliotekarzom, nauczycielom i animatorom rozwinąć potencjał drzemiący z w wątkach filmowych i – łącząc rozrywkę z edukacją oraz przyjemność z pożytecznymi umiejętnościami – przyciągnąć młodych odbiorców do bibliotek. Zachętą do opracowania projektu stała się seria artykułów uzupełniających do „Poradnika Bibliotekarza”, wydanych prze Stowarzyszenie w wersji elektronicznej. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej: Bibliofilm

Edukacja filmowa - Kurs na Kino

Edukacja filmowa - Kurs na kino31 stycznia 2012 Agencja Wydarzeń Artystycznych Pro Cinema Kino Charlie uruchomiła portal edukacjafilmowa.eu. Jest to unikatowy projekt e-learningowy, który ma na celu szerzenie wiedzy filmowej wśród młodzieży szkolnej (gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych), nauczycieli i edukatorów filmowych, prowadzących spotkania z widzami w domach kultury czy kinach.

Czytaj więcej: Edukacja filmowa - Kurs na Kino

EKRAN 2.0

Ekran 2.0EKRAN 2.0 to internetowy pakiet lekcji filmowych, opracowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Program przeznaczony jest dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Będzie on dostępny po zalogowaniu, równolegle na stronach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej (www.nhef.pl) oraz w edukacyjnej bibliotece multimedialnej Narodowego Instytutu Audiowizualnego Ninateka Edu (www.nina.gov.pl). 

Czytaj więcej: EKRAN 2.0

Empiriafilm

EmpiriafilmEmpiriafilm - poza świadczeniem usług z zakresu realizacji filmowej - jest firmą, zajmującą się edukacją filmową młodzieży oraz nauczycieli, pedagogów, wychowawców i rodziców. Firma proponuje szeroki wybór warsztatów i szkoleń dla wszystkich grup wiekowych - od uczniów szkół podstawowych, do seniorów.

Czytaj więcej: Empiriafilm

Film na Horyzoncie

Film na HoryzoncieProgram Film na Horyzoncie jest projektem edukacyjnym, skierowanym do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest przybliżenie młodzieży informacji o procesie tworzenia filmu. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy ze specjalistami skupionymi wokół redakcji magazynu branży audiowizualnej "FilmPro". Partnerem projektu jest Narodowy Instytut Audiowizualny.

Czytaj więcej: Film na Horyzoncie

Filmoteka Szkolna

Filmoteka SzkolnaZainicjowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej projekt Filmoteka Szkolna jest pierwszym ogólnopolskim programem edukacji filmowej, obejmującym wszystkich gimnazjalistów i licealistów w kraju. Jego zadaniem jest przygotowanie młodzieży do świadomego i krytycznego obcowania ze sztuką ruchomego obrazu, przybliżenie młodym odbiorcom roli twórczości filmowej w życiu społecznym i artystycznym, a także nauka rozpoznawania środków wyrazu i instrumentów formalnych, którymi posługuje się kinematografia.

Czytaj więcej: Filmoteka Szkolna

Filmoteka Szkolna. Akademia

Filmoteka Szkolna. AkademiaProjekt „Filmoteka Szkolna. Akademia” realizowany jest od 2009 roku jako inicjatywa towarzysząca ogólnopolskiemu programowi edukacyjnemu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Filmoteka Szkolna” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dwie pierwsze edycje organizowane były w Warszawie (edycja 2009/2010), następnie w sześciu innych polskich miastach (edycja 2010/2011). Obecnie projekt realizowany jest wirtualnie.

Czytaj więcej: Filmoteka Szkolna. Akademia

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!