Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Rynek filmowy Baza Festiwali Filmowych Spis alfabetyczny wszystkich festiwali w bazie Polska Niepokalanów - Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Niepokalanów - Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów

Oceń ten festiwal
(0 głosów)

Organizator: Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, współpraca: Klasztor Ojców Franciszkanów - Niepokalanów i Stowarzyszenie "Rycerstwo Niepokalanej" w Polsce
Miejsce: Niepokalanów
Termin: maj lub kwiecień

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów - Niepokalanów prezentuje polską i światową twórczość filmową, radiową i multimedialną, inspirowaną wartościami ewangelicznymi. Odbywa się w Niepokalanowie od 1986 r. i jest największą imprezą filmową o tej charakterystyce w Polsce.

W ramach imprezy organizowany jest konkurs, przeznaczony zarówno dla produkcji profesjonalnych i jak dla twórców-amatorów. Po wstępnej selekcji filmy i programy biorą udział w rywalizacji, która odbywa się w następujących kategoriach: film fabularny, film dokumentalny, program telewizyjny, program edukacyjny i film amatorski. W konkursie mogą brać udział również programy radiowe (kategoria: słuchowiska, reportaże oraz krótkie audycje cykliczne), a także programy multimedialne i strony internetowe. Prace konkursowe oceniane są przez międzynarodowe jury, które przyznaje Grand Prix (niezależnie od kategorii) oraz trzy nagrody w każdej z kategorii konkursowych. Laureaci otrzymują statuetkę św. Maksymiliana. Dodatkowo nagrody specjalne przyznawane są przez międzynarodową katolicką organizację ds. filmu, telewizji i radia SIGNIS.

Festiwal, oprócz prezentacji i przeglądu corocznego dorobku w dziedzinie filmów i programów inspirowanych Ewangelią, ma pomóc w ich międzynarodowej wymianie i dystrybucji.

W programie wydarzenia oprócz projekcji konkursowych znajdują się m.in. dyskusje, konferencje, refleksje i wystawy.

Zgłoszenia filmów, programów radiowych i multimedialnych:

Na festiwal mogą być zgłaszane filmy zrealizowane w ostatnich trzech latach, a prace multimedialne zrealizowane w ostatnich dwóch latach. W wyjątkowo uzasadnionych przypadkach mogą być zgłaszane filmy starsze. Czas trwania filmu amatorskiego nie może przekraczać 40 minut. Zgłoszenia kopii przeglądowych filmów do przeglądu selekcyjnego będą przyjmowane wyłącznie na płytach DVD lub VCD, w wyjątkowych przypadkach - na kasetach VHS (PAL).

Każdy film winien być zgłoszony na oddzielnej płycie i opisany na oddzielnym formularzu zgłoszenia dostępnym na stronie internetowym imprezy (www.warszawa.mazowsze.pl/niepokalanow). Filmy w oryginalnej wersji językowej muszą posiadać polską i/lub angielską listę dialogową. Dla filmów w wersji polskiej wymaganie to dotyczy filmów zakwalifikowanych do Przeglądu Konkursowego.  

Filmy zakwalifikowane przez Komisję Selekcyjną do Przeglądu Konkursowego  mogą być prezentowane  na  Festiwalu na płytach DVD lub VCD, w wyjątkowych przypadkach - na kasetach VHS  w systemie PAL; programy radiowe - na płytach CD lub kasetach magnetofonowych,  programy multimedialne wyłącznie na płytach CD.

Każda praca multimedialna powinna być zgłoszona na oddzielnej płycie (kasecie) i opisana na oddzielnym formularzu zgłoszenia. Programy radiowe i multimedialne mogą być przyjęte w oryginalnej wersji językowej pod warunkiem załączenia polskiej i/lub angielskiej listy dialogowej. Dla programów w wersji polskiej wymaganie to dotyczy filmów zakwalifikowanych do Przeglądu Końcowego.

Termin zgłoszeń filmów do 31 stycznia, wyniki Komisji Selekcyjnej ogłaszane są do 20 kwietnia. Termin zgłoszeń prac multimedialnych: do 28 lutego.

Kontakt:

Katolickie Stowarzyszenie Filmowe
ul. Barska 2
02-315 Warszawa
tel./fax. (22) 823 44 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
strona: www.festiwalniepokalanow.pl, www.warszawa.mazowsze.pl/niepokalanow

© Audiowizualni.pl 2009
aktualizacja: WI, Audiowizualni.pl 2014

AddThis Social Bookmark Button

Dodatkowe informacje

  • festiwal wyspecjalizowany: specjalizacja wg tematu imprezy
  • rodzaj filmów: długometrażowe / fabularne, dokumentalne
  • miasto: Niepokalanów
  • kraj: Polska
  • wymagania specjalistyczne: festiwale z konkursem
  • hasło kluczowe: film i program religijny, film i program katolicki, termin: maj lub kwiecień, zgłoszenia: styczeń (luty - programy multimedialne)
  • status: aktualny
  • zasięg: międzynarodowy
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!