Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Zachodniopomorskie

Kontakt: RFF Zachodniopomorskie

RFF ZachodniopomorskieRFF ZachodniopomorskieZachodniopomorski Fundusz Filmowy "Pomerania Film"
Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin 
tel. (91) 488 32 12, fax: brak danych
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.pomeraniafilm.pl
dyrektor: Barbara Igielska | osoba kontaktowa: Beata Bogusławska, Agnieszka Jankowska

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy "Pomerania Film"

RFF Zachodniopomorskie - najważniejsze informacje

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy "Pomerania Film" funkcjonuje w strukturze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Powołano go z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin i Prezydenta Miasta Koszalin. Fundusz działa od 17 kwietnia 2009 r., a pierwszy konkurs został ogłoszony 21 kwietnia 2009 r.

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy "Pomerania Film" wspiera produkcje filmowe związane z Województwem Zachodniopomorskim, ze szczególnym uwzględnieniem Szczecina i Koszalina, mogących przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu oraz do budowania jego pozytywnego wizerunku. Zgłaszane produkcje powinny podejmować niebanalne tematy, cechować się wysokimi walorami artystycznymi, być zrealizowane w komunikatywnym języku i wykorzystywać elementy nowatorskie. O dotacje mogą ubiegać się tylko producenci filmowi, którzy przedstawią zapięty budżet filmu (10 proc. wkład własny plus listy intencyjne innych podmiotów finansujących). Dodatkowo przy przyznawaniu dofinansowania preferowani są twórcy pochodzący z regionu oraz produkcje debiutanckie i drugie filmy. Wnioski dotyczyć mogą filmów fabularnych i dokumentalnych.

Decyzje wsparcia finansowego podejmuje Rada Programowa, która powoływana jest co roku przez Donatorów ZFF oraz Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Czytaj więcej: RFF Zachodniopomorskie - najważniejsze informacje

8. Zachodniopomorski Fundusz Filmowy "Pomerania Film" - nabór 2016

22 kwietnia 2016 r. rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego produkcjom filmowym przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Donatorami Funduszu są Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto Koszalin i Miasto Szczecin. Środki Funduszu przewidziane do rozdysponowania w drodze konkursu to 350 000 zł.

Czytaj więcej: 8. Zachodniopomorski Fundusz Filmowy "Pomerania Film" - nabór 2016

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!