Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Poznań

Kontakt: RFF Poznań

RFF PoznańRFF PoznańRegionalny Fundusz Filmowy Poznań
ul. Masztalarska 8, 61-767 Poznań
tel. (61) 852 88 33 wew. 35, fax: +48 (61) 852 88 35
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona Komisji Filmowej: www.poznanfilmcommission.pl
osoba kontaktowa: Michał Ferlak, tel. kom. +48 691 637 752

Regionalny Fundusz Filmowy Poznań

RFF Poznań - najważniejsze informacje

Celem Funduszu Filmowego Poznań jest finansowe wspieranie produkcji filmowej związanej z Poznaniem poprzez tematykę, miejsce realizacji lub udział mieszkańców i podmiotów z terenu Poznania w powstawaniu utworów filmowych.

Fundusz powstał w 2008 roku i nosił wówczas nazwę Wielkopolski Fundusz Filmowy, jego operatorem była Estrada Poznańska a środki finansowe przyznawały samorządy Miasta Poznań oraz Województwa. W latach 2008 - 2012 Estrada Poznańska ogłaszała Wielkopolskie konkursów na wspieranie produkcji filmowych, a w latach 2012-2014 Konkurs na wspieranie produkcji filmowej – Poznań z budżetem finansowanym przez Miasto Poznań. Wraz ze zmianą nazwy konkursu zmieniła się także nazwa samego funduszu, który od 2012 r. działa jako Regionalny Fundusz Filmowy Poznań. Jako mechanizm miejski ma skromniejszy budżet (na początku działał we współpracy z urzędem marszałkowskim) niż poprzednio, gdy był mechanizmem miasta i województwa, ale wśród innych RFF-ów wyróżnia go odmienna zasada działania.

Od 2014 roku konkurs ogłaszany przez RFF Poznań ma charakter całoroczny, a wnioski są przyjmowane w trybie ciągłym. Komisja konkursowa zbiera się raz na kwartał. Pierwszy etap oceny wniosków (formalna weryfikacja) należy do Poznan Film Commission, później trafiają one do Komisji Miejskiej, która po analizie odsyła propozycje do ekspertów filmowych wchodzących w skład komisji konkursu.

Pierwszy konkurs został ogłoszony 29 września 2008 roku.

10. Regionalny Fundusz Filmowy Poznań - nabór 2017

Komunikat nr 1/2017

Poznan Film Commission, jako jednostka filmowa Miasta Poznania i operator „Regionalnego Funduszu Filmowego Poznań”  (dalej  jako  RFFP), w imieniu Dyrektora Estrady Poznańskiej informuje, iż z dniem 01 grudnia 2016 r. rozpoczyna nabór wniosków na wsparcie produkcji filmowej na rok 2017. Nabór prowadzony będzie do dnia 1 lutego 2017r. 

Czytaj więcej: 10. Regionalny Fundusz Filmowy Poznań - nabór 2017

Więcej artykułów…

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!