Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Lublin

Kontakt: RFF Lublin

RFF LublinRFF LublinLubelski Fundusz Filmowy
Urząd Miasta Lublin, Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin
Trybunał Koronny, ul. Rynek 1, pok. 11, 20-111 Lublin
tel. (81) 466 25 16 lub (81) 466 25 22, fax: (81) 466 19 31
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona RFF: www.film.lublin.eu
osoby kontaktowe: Grzegorz Linkowski (kierownik) - tel. kom. +48 723 440 032; Lidia Dzierba - tel. kom. +48 697 620 630

Lubelski Fundusz Filmowy

RFF Lublin - najważniejsze informacje

Lubelski Fundusz Filmowy rozpoczął działalność w 2009 roku. Z miejskich środków Lubelski Fundusz Filmowy wspiera produkcję pełnometrażowych filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, filmy dokumentalne i animowane przeznaczonego do emisji w telewizji oraz wyświetlania w kinach. Zgłaszane produkcje powinny być związane z Lublinem poprzez tematykę, miejsce realizacji i przedstawiające pozytywny wizerunek miasta Lublin.

Pierwszy konkurs został ogłoszony w 2009 roku.

6. Lubelski Fundusz Filmowy - wyniki 2015

Sąd Konkursowy Lubelskiego Funduszu Filmowego w składzie: Krzysztof Komorski - przewodniczący, Agnieszka Wiechnik - sekretarz i Marek Drążewski – członek jury, ocenił trzynaście projektów filmowych zgłoszonych w konkursie, którego przedmiotem jest przygotowanie materiału programowego, polegającego na produkcji filmu fabularnego, serialu telewizyjnego, filmu dokumentalnego lub filmu animowanego, przeznaczonego do emisji w telewizji lub w internecie a ponadto prezentowania podczas festiwali filmowych, związanego z Lublinem, który może się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji miasta, a także budowania jego pozytywnego wizerunku.

Czytaj więcej: 6. Lubelski Fundusz Filmowy - wyniki 2015

6. Lubelski Fundusz Filmowy - nabór 2015

Prezydent Miasta Lublin, działając w imieniu Gminy Lublin, ogłasza 30 marca 2015 r. Konkurs, którego przedmiotem jest przygotowanie (produkcja) materiału programowego-filmu fabularnego, serialu telewizyjnego, filmu dokumentalnego lub filmu animowanego, przeznaczonego do emisji w telewizji lub w Internecie, związanego z  Lublinem, który może się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji miasta, a także budowania jego pozytywnego wizerunku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego na produkcję filmową jest jej związanie z Lublinem poprzez tematykę, twórców, a przede wszystkim miejsce realizacji filmu. Na wyżej wymienione produkcje Gmina Lublin przeznacza ogólną kwotę 400 000 zł (czterysta tysięcy złotych) brutto.

Czytaj więcej: 6. Lubelski Fundusz Filmowy - nabór 2015

5. Lubelski Fundusz Filmowy - wyniki 2014

Lubelski Fundusz Filmowy to, w tym roku, nie tylko Konkurs Filmowy. Mamy przyjemność poinformować, że po 3 latach starań o ekranizację kryminałów Marcina Wrońskiego, Studio Filmowe Kalejdoskop zwróciło się do Miasta Lublin o zadeklarowanie wsparcia produkcji serialu o komisarzu Maciejewskim. Bezdyskusyjnie, serial oparty o kryminał uznanego i nagradzanego lubelskiego pisarza, których akcja rozgrywa się w przedwojennym Lublinie jest ogromną szansą jego promocji, którą musimy wykorzystać.

Czytaj więcej: 5. Lubelski Fundusz Filmowy - wyniki 2014

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!