Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Łódź 10. Łódzki Fundusz Filmowy - nabór 2017

Kontakt: RFF Łódź

RFF ŁódźRFF ŁódźŁódzki Fundusz Filmowy
"EC1 Łódź - Miasto Kultury" w Łodzi
ul. Targowa 1/3  90-022 Łódź
tel. (42) 233 50 51, fax: (42) 233 50 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona Komisji Filmowej: www.lodzfilmcommission.pl
osoba kontaktowa: Monika Głowacka

Łódzki Fundusz Filmowy

10. Łódzki Fundusz Filmowy - nabór 2017

Już po raz dziesiąty rusza nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. O środki na produkcję mogą ubiegać się producenci filmów dokumentalnych, animowanych oraz pełnometrażowych fabuł. Termin aplikowania mija 22 grudnia 2016 r. o godzinie 16:00.

Łódzki Fundusz Filmowy jest pierwszym regionalnym funduszem filmowym w Polsce. Od 2007 roku w jego ramach dofinansowano 58 produkcji na łączną kwotę sięgającą 8 000 000 złotych. W ramach funduszu Miasto Łódź wsparło m. in. zdobywczynię Oscara Idę w reż. Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oscara W ciemności w reż. Agnieszki Holland, Powidoki - ostatni film w reż. Andrzeja Wajdy, Obywatela w reż. Jerzego Stuhra, Miasto 44 w reż. Jana Komasy, Sąsiady w reż. Grzegorza Królikiewicza, animacje realizowane przez Se-Ma-For, Anima-Pol i WJTeam, czy filmy dokumentalne Roberta Glińskiego Ślady i Kontrapunkt Andrzeja Papuzińskiego.
 
Od 2016 roku fundusz działa w strukturach instytucji ,,EC1 Łódź-Miasto Kultury’’ w Łodzi na zasadach koprodukcyjnych. Oznacza to, że instytucja ma większy wpływ na przebieg produkcji filmowej, promocję i dystrybucję filmu oraz udział w przyszłych zyskach z eksploatacji w kinach, telewizji i na nośnikach cyfrowych takich jak DVD i Blu-ray. Korzyścią dla producentów jest z kolei możliwość wcześniejszego otrzymania środków, ponieważ część wkładu koprodukcyjnego wypłacana jest bezpośrednio po podpisaniu umowy. Można złożyć po dwa wnioski w każdej z kategorii (fabuła, dokument, animacja). W bieżącej edycji, zarezerwowano łącznie 1 200 000 złotych brutto na inwestycje związane z koprodukcją filmów. 150% środków, jakie pozyska producent, musi zostać wydatkowana terenie miasta i regionu łódzkiego na cele związane z produkcją filmową.
 
Najnowsza, jubileuszowa edycja pierwszego regionalnego funduszu filmowego w Polsce odchodzi od dawnego wymogu realizacji co najmniej jednego dnia zdjęciowego na terenie Łodzi. Od teraz, o wkład koprodukcyjny mogą ubiegać się również producenci filmów, którzy zdecydują się na zainwestowanie środków wyłącznie w proces postprodukcyjny w Łodzi i regionie. To pierwsze tego typu rozwiązanie w skali kraju.
 
Lista podmiotów specjalizujących się w postprodukcji na terenie Łodzi, a także wniosek aplikacyjny, regulamin oraz wszystkie inne dokumenty są dostępne poniżej w zakładce "dokumenty do pobrania".
 
Adres do składania dokumentów:
„EC1 Łódź - Miasto Kultury” w Łodzi (sekretariat)
ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wymagana wersja elektroniczna)
 
 
Organizatorzy przewidują, że Łódzki Fundusz Filmowy zostanie rozstrzygnięty na początku II kwartału 2017 r.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!