Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Łódź

Kontakt: RFF Łódź

RFF ŁódźRFF ŁódźŁódzki Fundusz Filmowy
"EC1 Łódź - Miasto Kultury" w Łodzi
ul. Targowa 1/3  90-022 Łódź
tel. (42) 233 50 51, fax: (42) 233 50 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona Komisji Filmowej: www.lodzfilmcommission.pl
osoba kontaktowa: Monika Głowacka

Łódzki Fundusz Filmowy

RFF Łódź - najważniejsze informacje

Z Łódzkiego Funduszu Filmowego producent może pozyskać środki na film fabularny, dokumentalny lub animowany. Łódzki Fundusz Filmowy powstał w 2007 r. jako pierwszy tego typu fundusz w Polsce. Od 2015 r. funkcjonuje na zasadach koprodukcyjnych. Projekty są oceniane z punktu widzenia walorów artystycznych projektu, potencjału festiwalowo-frekwencyjnego, powiązania produkcji z Łodzią i regionem poprzez tematykę, obiekty zdjęciowe, zaangażowanie lokalnych specjalistów i firm z branży oraz ekonomiczno-finansowe warunki realizacji.

Operatorem regionalnego funduszu filmowego jest Łódź Film Commission. Łódź Film Commission jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Komisarzy Filmowych (AFCI), sekcji regionalnych funduszy filmowych w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych oraz partnerem Film Commission Poland.

Istotą konkursu jest dofinansowanie projektów o wysokich walorach artystycznych. Producenci składający swoje projekty do konkursu muszą posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny. Ich sytuacja ekonomiczna i finansowa musi zapewniać możliwość realizacji projektu. Otrzymane z Łódzkiego Funduszu Filmowego środki w 150% (100% dofinansowania + 50% wkładu własnego) powinny zostać wydatkowane na terenie Łodzi.

10. Łódzki Fundusz Filmowy - wyniki 2017

EC1 Łódź – Miasto Kultury ogłosiło wyniki jubileuszowej, 10. edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego. Spośród 24 złożonych projektów filmów, na udział finansowy EC1 Łódź w postaci wkładu koprodukcyjnego może liczyć w sumie 12 produkcji, wśród nich nowe produkcje tak uznanych twórców jak Paweł Pawlikowski, Jan Jakub Kolski czy Jan Komasa.

Tegoroczna edycja Funduszu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swój jubileuszowy charakter. Dotychczas wymogiem ubiegania się o dofinansowanie była realizacja przynajmniej 1 dnia zdjęciowego na terenie województwa łódzkiego. W tym roku o wkład koprodukcyjny ubiegać się mogły również projekty, przy których w regionie prowadzono prace jedynie na etapie postprodukcji. To pierwsze tego typu rozwiązanie wśród regionalnych funduszy filmowych w Polsce.

Czytaj więcej: 10. Łódzki Fundusz Filmowy - wyniki 2017

10. Łódzki Fundusz Filmowy - nabór 2017

Już po raz dziesiąty rusza nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. O środki na produkcję mogą ubiegać się producenci filmów dokumentalnych, animowanych oraz pełnometrażowych fabuł. Termin aplikowania mija 22 grudnia 2016 r. o godzinie 16:00.

Czytaj więcej: 10. Łódzki Fundusz Filmowy - nabór 2017

Więcej artykułów…

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!