Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Kraków/Małopolska

Kontakt: RFF Kraków / Małopolska

RFF KrakówRFF KrakówRegionalny Fundusz Filmowy w Krakowie
Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Wygrana 2, 30-311 Kraków
tel. (12) 354 25 00, fax: (12) 354 25 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
strona Komisji Filmowej: www.film-commission.pl
osoba kontaktowa: Natalia Woda

Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie

RFF Kraków/Małopolska - najważniejsze informacje

Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie został utworzony z ramienia Prezydenta Miasta Krakowa i Marszałka Województwa Małopolskiego w 2009 roku. Jego operatorem jest działająca w strukturze Krakowskiego Biura Festiwalowego Krakow Film Commission. W drodze ogłoszonego corocznie konkursu, Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie wybiera najciekawsze projekty i wnosi wkład na zasadzie koprodukcji. Podstawowym kryterium wyboru wspieranych produkcji filmowych jest ich powiązanie z Krakowem i Małopolską, które może przyczynić się do turystycznej i gospodarczej promocji regionu, a także do budowania jego pozytywnego wizerunku. Ważne jest zarówno umiejscowienie w regionie akcji czy samych planów zdjęciowych, jak i tematyka filmu oraz tworzący go artyści.

Fundusz wspiera więc produkcje związane z Małopolską, bądź takie, które tu będą wydawały swoje budżety produkcyjne. Wsparcie udzielane produkcji filmowej może być wsparciem finansowym oraz realizowanym w ramach Film Commission wsparciem administracyjno-organizacyjnym (pozwolenia, zgody, wnioski itp.).

Do kryteriów oceny wniosków należy: wartość artystyczna projektu scenariusza, wykorzystanie plenerów charakterystycznych dla Małopolski, walory poznawcze i estetyczne projektu, ich znaczenie dla utrwalenia pozytywnego wizerunku Miasta i Województwa, ocena kalkulacji kosztów oraz wysokość kwoty wydatkowanej na terenie województwa małopolskiego. Najważniejszym zadaniem Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie nie jest doraźna interwencja w produkcję filmową. Nacisk położony jest przede wszystkim na rozwijanie regionalnego rynku filmowego, kapitału ludzkiego i przedsiębiorczości skupionej wokół kinematografii.

Procedura wyłaniania podmiotów wspieranych w ramach działania Regionalnego Funduszu Filmowego jest indywidualnym wyborem, którego dokonuje powstała w tym celu Komisja Konkursowa. To ona rozdziela środki z puli na dany rok kalendarzowy.

Pierwszy konkurs został ogłoszony w 2009 roku.

Czytaj więcej: RFF Kraków/Małopolska - najważniejsze informacje

8. Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej - wyniki 2016

4 lipca 2016 r. został rozstrzygnięty VIII Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej. Komisja w składzie: Dariusz Nosal – Przewodniczący Komisji, Przedstawiciel Krakowskiego Biura Festiwalowego, kierownik Krakow Film Commission, Natalia Woda – Przedstawicielka Wydziału Filmowego i Produkcji Filmowych KBF, Krzysztof Markiel – Wiceprzewodniczący Komisji, Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz eksperci: Irena Strzałkowska, prof. Tadeusz Lubelski i Krzysztof Gierat, zadecydowała o dofinansowaniu następujących projektów:

Czytaj więcej: 8. Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej - wyniki 2016

8. Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej - nabór 2016

Rozpoczął się nabór wniosków do 8. Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 lutego 2016 r. Organizatorami konkursu są Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe - operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie. Miasto wesprze realizacje nagrodzonych produkcji nie tylko finansowo, ale także logistycznie.

Czytaj więcej: 8. Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej - nabór 2016

7. Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej - wyniki 2015

8 lipca 2015 r. został rozstrzygnięty 7. Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej w Ramach Działalności Regionalnego Funduszu Filmowego W Krakowie. 

Czytaj więcej: 7. Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej - wyniki 2015

Więcej artykułów…

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!