Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Gdańsk

Kontakt: RFF Gdańsk

RFF GdańskRFF GdańskGdański Fundusz Filmowy
Urząd Miejski w Gdańsku - Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta
ul. Wały Jagiellońskie 1 (Wozownia, pokój nr 3), 80-853 Gdańsk
tel. (58) 323 71 00, fax: (58) 323 71 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
osoba kontaktowa: Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta

Gdański Fundusz Filmowy

RFF Gdańsk - najważniejsze informacje

W 2004 roku Gdańsk zdecydował się wesprzeć międzynarodowy projekt filmowy „Wróżby kumaka” w reżyserii Roberta Glińskiego. W 2008 roku Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podjął oficjalną decyzję o wspieraniu produkcji filmowej przez miasto oraz stworzeniu Regionalnego Funduszu Filmowego. W 2009 roku powołana została komisja, przy wsparciu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, która wybrała spośród 20 nadesłanych projektów produkcję Agencji Filmowej Profilm - „Milion dolarów” w reżyserii Janusza Kondratiuka. Projekt został został dofinansowany kwotą 500 tys. zł.

Od 2010 roku fundusz nie ogłasza naboru, ze względu na formalną reorganizację swoich struktur.

Wszelkie pytania należy kierować do dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

Gdański Fundusz Filmowy - wyniki 2009

W 2009 roku z budżetu Gdańska w ramach projektu filmowego dofinansowanie otrzymał „Milion dolarów” w reżyserii Janusza Kondratiuka. O wsparcie ubiegały się filmy dokumentalne, animowane i duże produkcje fabularne. Spośród 20 nadesłanych projektów komisja wewnętrzna przy wsparciu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych wybrała jeden projekt, który otrzymał 500 tys. zł brutto dofinansowania. 

„Milion dolarów” to tragikomedia opowiadająca o ludziach, którzy marzą o poprawie swojego losu. Mieszkają w rozpadającej się kamienicy, doskonale się znają, często wiedząc o swoich sąsiadach to, czego wiedzieć nie powinni. Główna bohaterka Bożenka (Kinga Preis) pracuje w banku, jednak zamiast satysfakcji z pracy odczuwa raczej frustrację. Aż do chwili, gdy znajduje sposób na szybkie wzbogacenie się. Obok Kingi Preis w filmie grają Tomasz Karolak oraz Andrzej Grabowski.

Czytaj więcej: Gdański Fundusz Filmowy - wyniki 2009

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!