Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Komisje Filmowe Silesia Film Commission

Silesia Film Commission - najważniejsze informacje

Silesia Film CommissionSilesia Film Commission
ul. Górnicza 5
40-008 Katowice
osoby kontaktowe:
Patrycja Młynarczyk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.silesiafilm.com.pl

Silesia Film Commission została powołana w celu otwarcia województwa śląskiego na przemysł filmowy oraz promocji regionu, jako miejsca, gdzie zrealizowanie produkcji jest możliwe od początku do końca. Jej formuła jest najskuteczniejszym sposobem na powiązanie lokalnego biznesu z branżą rozrywkową i tym samym wsparcie rozwoju gospodarczego. Działalność filmowców w regionie, to zarobek zarówno dla specjalistycznych firm, jak i hoteli, restauracji, czy prywatnych przewoźników. Jest również szansą na poprawę wizerunku województwa i promocję miejscowych atrakcji turystycznych.

Silesia Film Commission może zaoferować producentom usługi z zakresu doboru najbardziej interesujących lokacji, pilotowania procedur administracyjnych, koordynacji pracy służb miejskich, kojarzenia z miejscowymi specjalistami, jak również pozyskiwania aktorów i statystów z regionu. Komisja jest w stanie także zapewnić dogodne warunki do pracy ekip filmowych poprzez udostępnienie bazy hoteli, firm cateringowych i transportowych oraz negocjację atrakcyjnych cen. Za sprawą tak szerokiego wachlarza usług ma realny potencjał, by zaprzyjaźnić producentów z województwem.

Zasięg:
Górny Śląsk, Zagłębie Dąbrowskie i Zagłębie Krakowskie oraz Beskidy Zachodnie – w granicach województwa śląskiego

Fundatorzy:
Projekt realizowany jest przez Instytucję Filmową „Silesia-Film” finansowaną z budżetu województwa śląskiego.

© KIPA 2012

Śląska Komisja Filmowa oferuje pomoc w realizacji filmów w regionie

SFCŚląska Komisja Filmowa zaprasza producentów do realizacji filmów w województwie śląskim oferując pomoc w zakresie znalezienia atrakcyjnej lokacji, załatwienia formalności w urzędach oraz koordynacji pracy służb miejskich, a także udostępnienia bazy kontaktów z twórcami (operatorzy, aktorzy, statyści) z regionu.

Czytaj więcej: Śląska Komisja Filmowa oferuje pomoc w realizacji filmów w regionie

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!