Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home RFF Komisje Filmowe Poznan Film Commission

Poznan Film Commission - najważniejsze informacje

Poznan Film CommissionPoznan Film Commission
ul. Masztalarska 8, 61-767 Poznań
tel. (61) 852 88 33 (wew. 35), fax: (61) 852 88 35
Osoby kontaktowe:
Michał Gramacki, tel. kom.: +48 513 396 033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Michał Ferlak, tel. kom.: +48 691 637 752
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
strona: www.poznanfilmcommission.pl

Poznan Film Commission jest biurem filmowym Miasta Poznania funkcjonującym w strukturach poznańskiej instytucji kultury – Estrady Poznańskiej. Zajmuje się promowaniem potencjału filmowego Poznania wśród producentów i reżyserów filmowych, projektów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych oraz programów telewizyjnych i innych inicjatyw audiowizualnych. Poznańska Komisja Filmowa została powołana w 2012 roku.

Głównym zadaniem Poznan Film Commission jest ułatwianie twórcom organizacji produkcji filmowej w Poznaniu. Biuro nie tylko informuje o dostępnych zasobach Miasta, lecz także o formalnych wymogach stawianych przez służby miejskie. Umożliwia i pomaga w szybkim i sprawnym załatwianiu formalności oraz uzyskaniu uprawnień koniecznych do utworzenia konkretnego planu zdjęciowego na terenie Metropolii Poznań.

Poznan Film Commission posiada również niezwykle bogatą bazę lokacji filmowych na terenie Miasta, wśród których znajdują się zarówno historyczne zabudowania, nowoczesne biurowce, jak i malownicze tereny zielone i klimatyczne dzielnice z zabudową kamieniczną i willową czy nawet blokowiska. Dzięki wyczerpującym opisom i pełnej specyfikacji technicznej każdej z lokacji możliwe jest szybkie odnalezienie pożądanego planu filmowego w Poznaniu. Ponadto Komisja pomoże w realizacji formalności i kontakcie z jednostkami wydającymi pozwolenia, a także pomoże ustalić producentowi zarządcę obiektu czy terenu.

Jednym z głównych narzędzi Poznan Film Commission jest różnorodna baza firm funkcjonujących w branży filmowej z rejonu Poznania i Metropolii Poznańskiej, która umożliwia dostęp do najbardziej kompetentnych fachowców i profesjonalnego sprzętu filmowego, czyli pomocy w kompleksowym zbudowaniu zespołu.

Od 2014 roku Poznan Film Commission zarządza Regionalnym Funduszem Filmowym Poznań, który ma na celu finansowe wspieranie produkcji filmowej i telewizyjnej związanej z Poznaniem poprzez tematykę, twórców, a przede wszystkim miejsce realizacji lub udział mieszkańców i instytucji tutaj działających. Po dofinansowanie zgłaszać się mogą twórcy projektów filmów i seriali fabularnych, filmów dokumentalnych, animowanych na różnych etapach produkcji przez cały rok.

Do pobrania:

Logo Poznan Film Commission

© oprac. Audiowizualni.pl 2014

 

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!