Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA Ragusa Film

Ragusa Film

Ragusa Film - Lucyna Kowalska
ul. Bzowa 15 lok. 3
02-708 Warszawa
tel. (22) 847 67 24
tel. kom. +48 507 290 438
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.ragusafilm.pl

Ragusa Film to niezależny producent filmowy, specjalizujący się przede wszystkim w filmach dokumentalnych. Firma zajmuje się również dystrybucją dokumentów, a w zakresie działalności ma także usługi (script doctoring, pisanie scenariuszy, fundraising, development, produkcja, postprodukcja). 

Ragusa Film działa na rynku polskim, ale też chętnie podejmuje koprodukcje międzynarodowe. W koprodukcji z cenionym na rynku światowym producentem z Bułgarii - firmą Agitprop - zrealizowała "See You at the Eiffel Tower" (reż. Valentin Valchev). Z kolei "Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi" to koprodukcja polsko-amerykańsko-meksykańska, współfinansowana przez MSZ. Firma współpracuje z polskimi stacjami telewizyjnymi, m.in. z TVP i Canal+.

Ragusa Film tworzy swoje produkcje m.in. z cenionym reżyserami (Maria Zmarz-Koczanowicz, Sławomir Grunberg, Jerzy Śladkowski), operatorami (Wojciech Staroń) czy kompozytorami (Michał Lorenc).

Najważniejsze zrealizowane produkcje:

  • "Amnezja", reż. Jerzy Śladkowski, 2015
  • "Nowy Wspaniały Świat", reż Maria Zmarz-Koczanowicz, 2014
  • "Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi", reż Sławomir Grunberg, 2013
  • "Coming out po polsku", reż. Sławomir Grunberg, 2011

© KIPA 2016

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!