Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA Isyrius

Isyrius

Isyrius
ul. Pabianicka 159/161
93-490 Łódź
tel. (42) 684 98 92
tel. kom. +48 503 857 517 lub +48 796 339 830
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.isyrius.com

Isyrius skupia się na rozwoju i upowszechnianiu technologii 3D w Polsce w dziedzinie filmu, muzyki czy teatru. Poza produkcją filmową i wynajmem sprzętu w celach statutowych fundacji jest m.in. działalność kulturalno-oświatowa oraz wydawnicza, w szczególności wspieranie i finansowanie produkcji, dystrybucji i promocji utworów audiowizualnych, literackich, przedstawień artystycznych i innych powstałych w wyniku aktywności twórczej; pomoc w rozwoju artystycznym i zawodowym twórców oraz wspieranie debiutów młodych twórców.

Fundacja prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której oferuje usługi w zakresie kompleksowej produkcji dowolnych materiałów audiowizualnych. Przygotowujemy materiały do emisji w telewizji, Internecie i kinie. Współpracuje z uznanymi i młodymi twórcami - reżyserami, aktorami, autorami zdjęć i muzyki, scenarzystami oraz lektorami. W ofercie Isyriusa jest realizacja filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych, korporacyjnych, teledysków, etiud i innych z nastawieniem na materiały w technice 3D.

Isyrius zajmuje się także organizacją produkcji filmowej - organizuje castingi, wyszukuje obiekty i lokalizacje zdjęciowe, organizuje i zabezpiecza plan zdjęciowy, kompletuje ekipy zdjęciowe, organizuje i nadzoruje postprodukcję obrazu i dźwięku i dysponuje sprzętem potrzebnym do realizacji nagrań i montażu, w tym: kamerami Red i obiektywami Zeiss, które pozwalają na realizację materiału w jakości 4K 50 fps, mobilną stacją montażową, samochodem dostawczym przystosowanym do transportu sprzętu filmowego. Sprzęt może być także wynajmowany.

We współpracy z partnerami Isyrius zajmuje się także innymi niż filmowe działaniami wykorzystującymi technologię 3D, np. organizuje szkolenia i warsztaty (osobisty trening umiejętności interpersonalnych dla menedżerów i kadr kierowniczych; techniki aktorskie w biznesie; wystąpienia publiczne i medialne; wykorzystanie technik filmowych i aktorskich w procesie integracji zespołu; trening VIP - indywidualne konsultacje w zakresie umiejętności interpersonalnych, medialnych i wizerunkowych; warsztaty teatralne i filmowe. Szkolenia mogą być realizowane w dwóch salach konferencyjnych fundacji  wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny mogących pomieścić do 70 osób każda.

Isyrius zajmuje się także działalnością wydawniczą, organizacją koncertów, spektakli, festiwali i eventów.

W skład zarządu fundacji wchodzą Wacław Mikłaszewski (prezes) oraz Alina Sztoch (wiceprezes). Fundacja Isyrius powstała w marcu 2012 roku.

© Audiowizualni.pl 2014

Isyrius o swojej firmie

Realizujemy projekty w wielu obszarach kultury. Lubimy nowe technologie i łączymy je z wszystkim co robimy. Oferujemy usługi w zakresie kompleksowej produkcji dowolnych materiałów audiowizualnych "od pomysłu do realizacji" - filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych, korporacyjnych, teledysków, etiud i innych. Przygotowujemy materiały do emisji na wszelkich polach eksploatacji - telewizja, internet, kino, radio. W szczególności posiadamy doświadczenie w realizacjach 3D. 

Koprodukcja: Zapraszamy do współpracy przy koprodukcji filmowej - nie zamykamy się na żadne ciekawe propozycje. Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami z branży IT oferujemy najlepsze rozwiązania w zakresie rejestracji obrazu (kamery RED Epic 5K i Phantom Flex4K z kompletnym osprzętem), montażu i korekcji barwnej (doskonale wyposażone stacje do postprodukcji).

Najważniejsze realizacje:

 • „Klub włóczykijów” 2015 | 90 MIN | FICTION | HD
  Familijna komedia przygodowa, zainspirowana kultową powieścią Edmunda Niziurskiego. Wakacyjna opowieść, której reżyserem i scenarzystą jest Tomasz Szafrański, ma łączyć dwa pokolenia – rodziców, wychowanych na powieściach E.Niziurskiego oraz ich dzieci, do których film jest adresowany. Występują: Tomasz Karolak, Bogdan Kalus, Wojciech Mecwaldowski, Karol Osentowski, Sebastian Stankiewicz, Jakub Wróblewski, Franek Dziduch, Kamila Bujalska i Piotr Janusz. Premiera: lato 2015 r.
 • ”Czułość” – reż. Wacław Mikłaszewski 2015 | 75 MIN | 3D 4K
  “Czułość" jest to pełnometrażowa wielowątkowa opowieść o nastawieniu ujęta w formie cyklu przestrzennych filmowych obrazów 3D. W rolach głównych m.in: Justyna Wasilewska, Paulina Gałązka, Paweł Domagała, Bartosz Szpak i Łukasz Konopka. Film realizowany jest z wykorzystaniem 2 prototypowych rigów CinemaVision, 4 kamer RED Epic i 2 Phantomów Flex4K. Obecnie trwają zdjęcia, które zakończą się zimą 2014. Planowana premiera filmu: jesień 2015 r.

 • “Arena” – reż. Martin Rath 2013 | 23 MIN | 35 MM
  Młody autostopowicz zostaje przygarnięty przez Bieszczadników. Zafascynowany charyzmą ludzi i dzikością miejsca postanawia poddać się próbie i w ten sposób ukonstytuować swoją obecność w górach. Film zdobył wyróżnienie na Festiwalu Filmów Studenckich "Łodzią po Wiśle" oraz zakwalifikował się do konkursu FPFF w Gdyni. Zdobył m.in. Grand Prix 58th Cork Film Festival w Irlandii (2013 r.), nagrodę Vilko Filača za najlepsze zdjęcia na Kustendorf International Film & Music Festival w Serbii (2014 r.), nagrodę publiczności na International Short Film Festival żubrOFFka (Białystok, Poland 2013 r.). Obecnie znajduje się w selekcji kilkudziesięciu międzynarodowych festiwali.

 • „Magdalena” – reż. Mateusz Znaniecki 2013 | 63 MIN | HD
  Fabularny debiut młodego reżysera Mateusza Znanieckiego. Premiera miała miejsce na Festiwalu Filmowym Młodzi i Film w Koszalinie. Film opowiada o młodej dziewczynie z wielkiego miasta, która jedzie na "przymusowe" wakacje do parafii w Jeżowie. Jej pojawienie się wywołuje żywe zainteresowanie lokalnych mężczyzn.

oprac. Isyrius/KIPA 2015

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!