Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA Grupa dr. A.R. Kwiecińskiego

Grupa dr. A.R. Kwiecińskiego

Grupa dr. A.R. KwiecińskiegoGrupa Dr. A.R. Kwiecińskiego - Film Studio Kwieciński
ul. Wiśniowa 25/2
43-303 Bielsko-Biała
tel. kom. +48 790 456 165
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kwiecinski.pl

Grupa dr. A.R. Kwiecińskiego (Film Studio Kwieciński, Wydawnictwo Kwieciński, Krakowska Szkoła Teatralna i Filmowa) została założona w 1989 r. To firma medialna, której działalność rozpoczęła się od wydawania czasopism tematycznych (pierwszym tytułem prasowym był miesięcznik „Elite” - dziś magazyn sztuki filmowej). Obecnie, najważniejszym kierunkiem działalności jest produkcja teatralna,  filmowa i telewizyjna. Grupa dr. A.R. Kwiecińskiego realizuje rozmaite produkcje od etiud szkolnych przez filmy fabularne, aż po imprezy masowe.

Założycielem Grupy jest Adam Rajmund Kwieciński – z wykształcenia lekarz medycyny, biolog medyczny, doktor nauk medycznych, czynny nauczyciel akademicki, autor  publikacji krajowych i zagranicznych. Ukończył m.in. Zarządzanie Mediami, jest prekursorem zastosowania biologii medycznej (anatomii, fizjologii, biofizyki) w grze aktorskiej.

Najważniejsze produkcje filmowo-telewizyjne: „Wolnoć Tomku w domku” (serial telewizyjny), „POChP” (film o tematyce zdrowotnej), „...z architekturą w tle” (program telewizyjny), „Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku” (film pełnometrażowy), „Brat Papieża” (dokument fabularyzowany).

Krakowska Szkoła Teatralna i Filmowa (rej. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod numerem 487/24/2007) jest ogniwem łączącym w Grupie elementy edukacji i produkcji filmowej. KSTiF to również nowa jakość twórczości – połączenie młodości i entuzjazmu studentów z doświadczeniem i profesjonalizmem „Grupy Kwieciński”.

Najważniejsi współpracujący twórcy:

  • Andrzej Celiński
  • Magdalena Piekorz
  • Stanisław Janicki
  • Marcin Wrona
  • Aleksander Dyl

Najważniejsze zrealizowane produkcje w 2012 r.:

  • „Wojny wywiadów – zbudzony” (2012), reż. Adam Kwieciński
  • „Kabaret śmierci –żydowski śpiewnik wojenny” (2012), reż. Andrzej Celiński

© KIPA 2012

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!