Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA Eureka Studio

Eureka Studio

Eureka Studio Sp. z o.o.
ul. Piechoty Łanowej 23
02-951 Warszawa
tel. (22) 885 42 25
tel. kom. +48 604 241 670
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.eurekastudio.eu

Eureka Studio (firma funkcjonuje także pod nazwą: Eureka Studio Film & Television Production) zostało założone w 2010 roku przez Natalię Koryncką-Gruz, producentkę, scenarzystkę i reżysera filmów fabularnych i dokumentalnych, członka Polskiej Akademii Filmowej. W przeszłości związana była ze Studiem Filmowym im. Karola Irzykowskiego oraz Zespołem „Perspektywa”, a także z Research Film Production (producent dokumentu „Powrót arystokratów”, 1992 r., scenariusz i reżyseria: Natalia Koryncka-Gruz) oraz Eureka Films (producent widowisk i spektakli telewizyjnych dla TVP oraz filmów dokumentalnych, których realizatorem/reżyserem oraz scenarzystką była Natalia Koryncka-Gruz).

Natalia Koryncka-Gruz reżyserowała wiele odcinków telewizyjnych seriali fabularnych: „M jak miłość” (w latach 2000-2014) oraz „Barwy szczęścia” (w latach 2007-2015). Współtworzyła scenariusz, a następnie reżyserowała fabularny „Amok”, wyprodukowany w 1998 r. przez Fokus Film Feliksa Falka (był to jej debiut reżyserski, za który otrzymała nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni).

Eureka Studio jest producentem fabularnego obrazu „Warsaw by Night” ze Stanisławą Celińską w roli głównej. Film, zrealizowany w 2014 r. w koprodukcji m.in. z Mazowieckim Instytutem Kultury i Mazowieckim Funduszem Filmowym, uzyskał wsparcie finansowe PISF. Reżyseria: Natalia Koryncka-Gruz.

© Audiowizualni.pl 2015

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!