Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Producenci zrzeszeni w KIPA Agora

Agora

AgoraAgora S.A.
ul. Czerska 8/10
00-732 Warszawa
tel. (22) 555 53 34
fax: (22) 555 40 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.agora.pl

Agora to jedną z największych grup medialnych w Polsce. Działa w takich obszarach, jak prasa drukowana i multimedialne wydania cyfrowe, portale i projekty internetowe, radio, kino, telewizja, reklama zewnętrzna, a także wydawanie książek oraz koprodukcja i dystrybucja filmowa.

Działalność wydawnicza i dystrybucyjna Agory koncentruje się na kilku dziedzinach - muzyce, literaturze, edukacji i filmie. Agora prezentowała dotychczas najciekawsze i najwybitniejsze dzieła kinematografii polskiej i światowej oraz popularne seriale telewizyjne. Propozycje z jej aktualnej oferty wydawniczej można znaleźć m.in. w punktach sprzedaży i salonach prasowych na terenie całej Polski.

Od 2008 roku Agora angażuje się także w produkcję filmową - była koproducentem głośnych obrazów: „Bogowie", „Drogówka", „Disco Polo", „Ziarno prawdy", „Baby są jakieś inne", „AmbaSSada", „Serce, serduszko" i „Świadectwo" oraz producentem dokumentu "Poste Restante", serialu dokumentalnego "Polskie Himalaje" czy serialu fabularnego "N1cola".

Agora prowadzi także filmową działalność dystrybucyjną poprzez spółkę zależną Next Film, która, co roku wprowadza na ekrany polskich kin najchętniej oglądane rodzime produkcje - w 2013 była to „Drogówka" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, a w 2014 - niekwestionowany zwycięzca 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, czyli film „Bogowie" Łukasza Palkowskiego.

Agora S.A. została członkiem KIPA w 2015 roku.

© oprac. Audiowizualni.pl 2015

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!