Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Newslettery Polish Docs

Polish Docs

 

 

Polish Docs
www.polishdocs.pl

 

 

 


[Nr 27/2014] Newsletter Polish Docs

Październik 2014

 

„ABU HARAZ” ZWYCIĘZCĄ FESTIWALU ÂNÛÛ-RÛ ÂBORO

27.10.2014

Dokument Macieja Drygasa „Abu Haraz” zdobył Grand Prix na festiwalu Ânûû-Rû Âboro w Nowej Kaledonii. Ósma edycja festiwalu odbywała się w dniach od 17 do 25 października.

czytaj dalej >>

 

 

„LEWA POŁOWA TWARZY” NAGRODZONA W KATARZE

27.10.2014

W minioną niedzielę, 26 października, zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Aljazeera w Katarze. „Lewa połowa twarzy” Marcina Bortkiewicz otrzymała na festiwalu Best Camera Work Award. Autorem nagrodzonych zdjęć do filmu jest Łukasz Żal.

czytaj dalej >>

 

 

57. DOK LEIPZIG – RECENZJE POLSKICH FILMÓW I WYWIADY Z TWÓRCAMI

24.10.2014

Dla „Punktu wyjścia” Michała Szcześniaka, „Superjednostki” Teresy Czepiec i „One Man Show” Jakuba Piątka pokaz w Lipsku będzie międzynarodową premierą. Zapraszamy do lektury recenzji dwóch pierwszych filmów i wywiadu z Jakubem Piątkiem.

czytaj dalej >>

 

 

„NASZA KLĄTWA” Z NAGRODĄ FESTIWALU FILMOWEGO IMAGINE SCIENCE

24.10.2014

Dziś wieczorem dobiegnie końca amerykański festiwal filmowy Imagine Science. Znamy już jego laureatów. Jednym z nich jest „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego, którą jury uhonorowało nagrodą Nature Scientific Merit Award.

czytaj dalej >>

 

 

„KRÓLOWA CISZY” I „SOMETHING BETTER TO COME” NOMINOWANE DO NAGRÓD EDA

24.10.2014

Dokumenty „Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki i „Something better to come” Hanny Polak otrzymały nominację do nagrody EDA dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego Zrealizowanego przez Kobiety przyznawanej przez amerykańskie Stowarzyszenie Dziennikarek Filmowych. Nagrody rozdane zostaną w Amsterdamie, podczas festiwalu IDFA.

czytaj dalej >>

 

 

WESPRZYJ WYDANIE DVD Z FILMEM „GOTTLAND”

23.10.2014

Już 7 listopada na ekrany polskich kin trafi polsko-czesko-słowacki dokument „Gottland”. Twórcy filmu chcą wydać go też na DVD. Funduszy na wydanie DVD poszukują poprzez platformę crowdfundingową PolakPotrafi. Na zebranie potrzebnej kwoty zostało im jeszcze 8 dni.

czytaj dalej >>

 

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!