Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych Działalność KIPA

Aktualności KIPA

Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu KIPA 2017

Walne Zgromadzenie KIPA odbędzie się 9 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 w Kinie Rejs, ul. Krakowskie Przedmieście 21 w Warszawie. Podczas Zjazdu podsumujemy ostatni rok działalności Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, a także plany na najbliższe miesiące. Zastanowimy się także nad perspektywami i trendami funkcjonowania rynku na którym działamy, bowiem niektóre zmiany rysują się dość wyraźnie. Podzielimy się wiedzą i doświadczeniami, które determinują kierunek przyszłej działalności KIPA. Chcemy także omówić kilka bardziej pragmatycznych spraw, w tym m. in. kwestie przedyskutowania zmiany w Statucie dotyczącej składek członkowskich.

Czytaj więcej: Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu KIPA 2017

Nowy skład Zarządu Sekcji Producentów Filmów Dokumentalnych KIPA

28 marca 2017 r. odbyło się wyborcze zebranie Sekcji Producentów Filmów Dokumentalnych Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Przewodniczącą Sekcji została Małgorzata Staroń reprezentująca firmę Staroń Film, a wiceprzewodniczącą Małgorzata Prociak, przedstawicielka firmy ZK Studio.

Czytaj więcej: Nowy skład Zarządu Sekcji Producentów Filmów Dokumentalnych KIPA

Usługi doradztwa podatkowego dla Członków KIPA

Miło nam poinformować, że w 2017 r. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych kontynuuje system dofinansowania usług doradztwa podatkowego dla Członków KIPA. 

Zaloguj się, aby zobaczyć. Skorzystaj z zakładki [Logowanie] na górze po prawej.

Nabór ciągły na Lunch Prawny

Wśród wielu wydarzeń odbywających się w ramach cyklu szkoleń i warsztatów „KIPA Sprawna Produkcja”, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza do przesyłania zgłoszeń na Lunch Prawny. Nabór ma charakter ciągły i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych otrzymaniem profesjonalnej porady prawnej.

Lunch Prawny to indywidualne konsultacje z prawnikiem prowadzone w formie krótkich 25-minutowych spotkań (speed dating) pozwalających na wyjaśnienie problemów i konkretnych wątpliwości związanych z bieżącą działalnością producentów. Konsultacje prowadzi mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy.

Czytaj więcej: Nabór ciągły na Lunch Prawny

Program naukowo-dokumentacyjny Audiowizualni.pl: Nowe media - nowe pokolenie

Uruchomiony w 2015 roku naukowo-dokumentacyjny program Audiowizualni.pl "Nowe media - nowe pokolenie" ma kilka zadań, z których najważniejszym jest zwrócenie uwagi na rolę, jaką nowe środki komunikacji odgrywają w edukacji filmowej oraz medialnej dzieci i młodzieży. Kolejnymi celami są: pokazanie oferty animacji klasycznej i komputerowej, oferty kina familijnego, metodyki nowoczesnego nauczania a także publikacja materiałów mogących się przysłużyć do analizy rynku produkcji polskich animacji czy prezentacja różnego rodzaju inicjatyw filmowych skierowanych do młodego widza.

Przejdź do działu: Nowe media - nowe pokolenie

5. edycja Naukowej Biblioteki Audiowizualnej pt. „Jak być kochanym” nakierowana jest na problemy współczesnej kultury

„Jak być kochanym” – to tytuł 5. edycji Naukowej Biblioteki Audiowizualnej prowadzonej przez serwis Audiowizualni.pl. Ten program edukacyjny dedykowany filmowi, telewizji i mediom bezpłatnie udostępnia w Internecie różnego rodzaju prace naukowe i artykuły eksperckie. Jubileuszowa odsłona biblioteki przynosi przede wszystkim materiały dotyczące problemów, z jakimi boryka się współczesna kultura masowa, a także prace magisterskie poświęcone polskiej kinematografii. Dodatkowo pierwszy raz w NBA znalazła się publikacja w języku angielskim.

Czytaj więcej: 5. edycja Naukowej Biblioteki Audiowizualnej pt. „Jak być kochanym” nakierowana jest na problemy...

Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu 2015

Zawiadomienie o sprawozdawczo-wyborczym Walnym Zgromadzeniu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Zgodnie z § 19 i  § 20 Rozdziału VI Statutu, Zarząd KIPA postanawia zwołać Walne Zgromadzenie Izby. Zgodnie ze Statutem, Zarząd niniejszym pismem zawiadamia Członków KIPA, iż Zgromadzenie odbędzie się w dniu 12 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 w Kinie Rejs w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 21.

Czytaj więcej: Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu 2015

Targi filmowe - nowa baza w Audiowizualni.pl

Serwis Audiowizualni.pl uruchomił nowe narzędzie skierowane do agentów sprzedaży, promotorów i producentów audiowizualnych, jakim jest baza najważniejszych europejskich targów filmowych. Opisy poszczególnych targów zawierają ich charakterystykę, specjalistyczne programy i - tam, gdzie było to możliwe - terminy i warunki zgłoszeń filmów lub aktywnego uczestnictwa. Baza targów filmowych to także miejsce, w którym można porównać i przeanalizować obszary zainteresowań dystrybucyjnych, wielkość rynku w różnych krajach oraz stosowane metody pozyskiwania koproducentów i funduszy na produkcję audiowizualną.

Czytaj więcej: Targi filmowe - nowa baza w Audiowizualni.pl

Baza Festiwali Filmowych w nowej odsłonie

Serwis Audiowizualni.pl zaprasza do korzystania ze świeżo zaktualizowanej Bazy Festiwali Filmowych - największego naszego projektu dokumentacyjnego prowadzonego nieprzerwanie od 2008 roku. W poszczególnych rekordach z opisami cyklicznych imprez filmowych podano m.in. kontakt, historię i ideę wydarzeń, warunki zgłoszeń produkcji audiowizualnych do konkursów oraz rodzaje nagród. Zbiór zawiera kilkaset wydarzeń i jest cały czas rozbudowywany. Od początku 2015 roku z bazy można korzystać zawężając wyniki wyszukiwania (np. dzieląc festiwale na międzynarodowe i lokalne czy też ustalając specjalizację tematyczną).

Czytaj więcej: Baza Festiwali Filmowych w nowej odsłonie

Audiowizualni.pl wspierają rekonstrukcje filmowe

W 2014 roku Audiowizualni.pl ponownie zostali partnerem programu cyfryzacji dzieł klasyki filmowej KinoRP. Kibicujemy i wspieramy medialnie tę inicjatywę niemal od początku jej istnienia. To konsekwencja działań edukacyjnych i starań podejmowanych przez zespół serwisu mających na celu przybliżanie zarówno producentom jak i widzom problematyki archiwizacji wieczystej i archiwizacji cyfrowej, potrzeb odpowiedniego zabezpieczania kopii filmowych oraz znaczenia dla polskiej kultury cyfrowych rekonstrukcji zniszczonych dzieł.

Zapraszamy do przeczytania wywiadów dotyczących rekonstrukcji filmowych, z których dowiedzieć się można jak powstał program rekonstrukcji cyfrowych, co rekonstruktor może w odnawianym filmie zmienić, dlaczego potrzebne są repozytoria, na jakie trudności napotykają firmy zajmujące się rekonstrukcjami oraz dlaczego młode pokolenie tak radykalnie odrzuca taśmę filmową.

Czytaj więcej: Audiowizualni.pl wspierają rekonstrukcje filmowe

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!