Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Kino Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych kina studyjne Kino Centrum CSW (Toruń)

Kino Centrum CSW (Toruń)

Kino Centrum stanowi integralną część Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, oddanego do użytku w 2008 roku. Jego sala widowiskowo-konferencyjna liczy 136 wygodnych miejsc siedzących; zaopatrzona jest w kabinę projekcyjną (z projektorami 35 mm), rzutnik multimedialny, system nagłośnieniowy oraz 2 mikrofony. Sala dostosowana jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Program realizowany przez Kino Centrum to przede wszystkim przedstawienie filmu jako dziedziny sztuki. Oprócz codziennego repertuaru, w ramach którego wyświetlane są tytuły z najnowszego dorobku międzynarodowej kinematografii, kino Centrum prezentuje tematyczne przeglądy kina fabularnego, artystycznego, dokumentalnego oraz sztuki wideo, organizuje spotkania autorskie i pokazy specjalne. Stałymi elementami repertuaru są cykle, skierowane do określonych grup odbiorców, m.in. „Kino dla seniora” (specjalne pokazy dla osób w wieku poprodukcyjnym), „Filmowe niemowlaki” (seanse dostosowane do potrzeb rodziców z najmłodszymi dziećmi) oraz „Kinodanie” (cykl znany także jako „Tani wtorek”).

Kino Centrum to także miejsce edukacji filmowej. Oferta lekcji filmowych skierowana jest specjalnie do młodych widzów i zawiera pokazy krótkometrażowej animacji, zwłaszcza tej ambitnej, kreującej wyobraźnię najmłodszych w sposób odbiegający od produkcji czysto komercyjnych (oferta dla szkół podstawowych), jak i propozycje, prezentujące klasykę kina współczesnego – skierowane do szkół gimnazjalnych i średnich.

Każdego roku w grudniu kino Centrum jest gospodarzem święta krótkiej formy - Toruń ShortFilm Festival.

Kontakt:

Kino Centrum
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
ul. Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń

tel. (56) 610 97 18

www.csw.torun.pl

© Audiowizualni.pl 2012

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!