Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Kino Dystrybutorzy filmowi SPI International Polska Sp. z o.o.

Dystrybutorzy filmowi

SPI International Polska Sp. z o.o.

SPI International PolskaSPI International Polska zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową pod dwiema markami: SPI i SPInka. Od lat 90. XX wieku SPI działa na rynku międzynarodowym i współpracuje z takimi firmami jak Capitol, Mutual, Miramax, Buena Vista, J&M, Lakeshore, Cutting Edge, Kushner-Locke etc. Przez wiele lat działalność SPI koncentrowała się na produkcji seriali animowanych, teleturniejów telewizyjnych i programów rozrywkowych.SPI
- dystrybutor takich komercyjnych przebojów jak „Sin City”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, „Next”, „Pulp Fiction”, superprodukcja „Asterix na olimpiadzie”, „Rozmowy nocą” w reżyserii Macieja Żaka ze scenariuszem Karoliny Szymczyk-Majchrzak, wyróżnionym w konkursie Hartley-Merrill Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

SPInka zajmuje się kinem artystycznym, wprowadziła na ekrany polskich kin takie przeboje, jak: „Chicago”, „Frida”, „Godziny”, „Królowa”, „Polak potrzebny od zaraz”.

Od 2002 roku firma zajmuje się również produkcją filmową. Pierwsze filmy koprodukowane przez SPI to „Symetria” Konrada Niewolskiego oraz „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego. Filmy te przyciągnęły do polskich kin setki tysięcy widzów oraz zdobyły uznanie na festiwalach filmowych w kraju i na świecie. Kolejne filmy SPI odniosły sukces na festiwalach polskich filmów w Gdyni. Zarówno „Teraz ja” Anny Jadowskiej, jak i „Chaos” Xawerego Żuławskiego otrzymały nagrody za Najlepszy Debiut Reżyserski.

SPI prowadzi również cztery kanały telewizyjne: Kino Polska, Filmbox, Nonstop Kino i Nonstop Kino HD. Jako pierwszy niezależny dystrybutor w Polsce SPI oferuje telewidzom kinowe hity w jakości High Definition. Filmy SPI (także te w technologii HD) można również oglądać za pomocą usługi VOD (wideo na życzenie).

Kontakt:

SPI International Polska Sp. z o.o.
ul. Cybernetyki 7, IV piętro
02-677 Warszawa
tel. (22) 356 74 00/22, (22) 356 74 40 - sekretariat
fax: (22) 356 74 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPI Video Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej
ul. Tyniecka 38 a
02-621 Warszawa
Biuro Syndyka:
ul. Nowogrodzka 48 lok. 22
00-695 Warszawa
tel. (22) 626 93 76/77
fax: (22) 622 92 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.spi.pl

© Audiowizualni.pl

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!