Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Dystrybucja filmu Kino Dystrybutorzy filmowi

Dystrybutorzy filmowi

35mm Sp. z o.o.

35mm35mm - firma dystrybucyjna działająca od 2008 roku, specjalizująca się w promocji produkcji ze Wschodu (głównie kina rosyjskiego). Firma współpracuje m.in. z Fundacją Wspieram i Europejską Agencją Reklamową - organizatorami Festiwalu Filmów Polskich w Moskwie oraz Festiwalu Kina Rosyjskiego - Sputnik nad Warszawą.

Czytaj więcej...

Adyton International Sp. z o.o.

Adyton InternationalAdyton International - firma powstała w wyniku przekształceń założonej w 1994 roku grupy Adyton, która m.in. uruchomiła pierwsze w Polsce kino samochodowe na Żeraniu w Warszawie. Obecnie spółka - poza działalnością sensu stricto filmową - działa w obszarze wydawniczym, do produkowanych przez siebie filmów wydaje tematyczne książki czy komiksy. Przy produkcjach skierowanych do dzieci firma wdraża do dystrybucji także wersje filmów z lektorem języka migowego.

Czytaj więcej...

Against Gravity

Against GravityAgainst Gravity - niezależna firma dystrybucyjna, ukierunkowana na ambitne filmy dokumentalne z całego świata, zajmuje się także dystrybucją polskich filmów dokumentalnych na świecie. Powstała w 2003 roku, swoją działalność rozpoczęła od organizacji Przeglądu Światowego Filmu Dokumentalnego Doc Review. Reprezentuje na polskim rynku najważniejszych dystrybutorów filmów dokumentalnych (m.in. Films Transit, Roco Films, Decert Distribution).

Czytaj więcej...

Best Film CO Sp. z o.o.

Best FilmBest Film – polska firma specjalizująca się w dystrybucji i produkcji filmowej, działająca od 1995 roku. Jej właścicielami są: Krzysztof Dumieński i Witold Dąbrowski. Best Film dystrybuuje nie tylko filmy komercyjne - jest również zaangażowany w promowanie kina ambitnego, czego przykładem może być sukces obrazu „Microcosmos” (377 tys. widzów). Inne hity kinowe to "Sztos" (342 tys. widzów), "Asterix & Obelix kontra Cezar" (580 tys. widzów), "Chłopaki nie płaczą" (550 tys. widzów), "Prymas - trzy lata z tysiąca" (760 tys. widzów), "Cześć, Tereska" czy "Mój Nikifor".  

Czytaj więcej...

Epelpol Distribution (Epelpol Entertainment)

EpelpolEpelpol Distribution to część firmy Epelpol Entertainment. Zajmuje się od ponad 10 lat dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów DVD na terenie Polski. Z kolei Epelpol Entertainment ma w zakresie swojego działania także wydawnictwa książkowe. Obszerny katalog filmów Epelpol Distribution podzielony jest na szczegółowe działy.

Czytaj więcej...

Film Polski (Fundacja Promocji Kina)

Film PolskiFundacja Promocji Kina Film Polski istnieje od 2007 roku i ma na celu promocję kina polskiego zarówno na terenie Polski jak i za granicą. Poza promocją i dystrybucją Fundacja stawia sobie za cel wspieranie produkcji filmowej, współorganizacji festiwali i innych przedsięwzięć upowszechniających kulturę filmową, prowadzenie działalności edukacyjnej i wydawniczej.

Czytaj więcej...

Forum Film Poland Sp. z o.o.

Forum FilmForum Film Poland – firma dystrybucyjna, która rozpoczęła działalność po rozpadzie firmy Syrena Entertainment Group (w 2003 roku). Ma wyłączność na kinową dystrybucję filmów Buena Vista International w Polsce (Disney). Największe przeboje to: "Gdzie jest Nemo" (1,6 mln widzów), "Mój brat niedźwiedź" (1,2 mln widzów), "Iniemamocni" (1 mln widzów), "Kubuś i Heffalumpy" (600 tys widzów).

Czytaj więcej...

Gutek Film Sp. z o.o.

Gutek FilmGutek Film – niezależny polski dystrybutor działający na rynku od 1994 roku. Jej założycielem i współwłaścicielem jest Roman Gutek, który w 1985 roku stworzył Warszawski Festiwal Filmowy i pełnił funkcję jego dyrektora do 1992 roku. Był jednym z założycieli Fundacji Sztuki Filmowej i dyrektorem jej działu dystrybucji (lata 1990 - 1994). W latach 1995 - 2000 Roman Gutek był dyrektorem programowym Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów w Kazimierzu Dolnym. W 2001 roku zorganizował w Sanoku festiwal filmowy, który od 2002 roku pod nazwą Nowe Horyzonty odbywał się w Cieszynie.

Czytaj więcej...

Hagi Film Sp. z o.o.

Hagi FilmHagi Film powstało w 1991 roku jako firma z udziałem kapitału zagranicznego. Jej partnerem była największa w Europie firma zajmująca się szeroko pojętymi usługami wideo - Film und Videotechnik z Monachium. Wówczas zakres działalności Hagi Film obejmował: produkcję i masowe kopiowanie kaset VHS. Obecnie firma znacznie poszerzyła zakres swojej działalności.

Czytaj więcej...

Imperial CinePix (CinePix)

Imperial CinePixCinePix powstał po rozpadzie jednej z pierwszych polskich film dystrybucyjnych – Syrena Entertainment Group (w 2003 roku). W 2007 roku firma Imperial Entertainment Home Video (dystrybutor filmów na DVD) połaczyła się z firmą CinePix - swoją siostrzaną firmą, za pośrednictwem której od 2004 roku działała na polskim rynku dystrybucji kinowej. Nowa spółka nosi obecnie nazwę Imperial CinePix.

Czytaj więcej...

ITI Cinema

ITI CinemaITI Cinema - założona w 1985 roku firma była pierwszym legalnym dystrybutorem filmów wideo do użytku domowego w Polsce. W 1990 roku ITI Cinema rozszerzyła swoją działalność o dystrybucję kinową. 15 czerwca 1990 roku ITI Cinema wprowadziła na polskie ekrany "Niebezpieczne związki" Stephena Frearsa, przełamując państwowy monopol na dystrybucję filmów.

Czytaj więcej...

Kino Świat Sp. z o.o.

Kino ŚwiatKino Świat - niezależny dystrybutor filmów, działający na terenie Polski od 2001 roku. Regiony działalności to dystrybucja kinowa oraz dystrybucja filmów kasetach VHS, płytach DVD. Kino Świat sprzedaje też prawa telewizyjne (Pay TV i Free TV). Firma zaangażowana jest także w produkcję filmów fabularnych oraz kreację i promocję projektów filmowych oraz kulturalnych.

Czytaj więcej...

Manana (Agencja Promocji Manana)

MananaAgencja Promocji Mañana - firma zajmująca się dystrybucją kina autorskiego w Polsce. Specjalizuje się w filmach z Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki. Promuje kino iberoamerykańskie w Polsce od 2001 roku. Głównym projektem Agencji Promocji Mañana jest Festiwal Filmów Latynoamerykańskich w Warszawie, kolejne jej priorytetowe imprezy to Tydzień Kina Hiszpańskiego oraz Festiwal Filmy Świata ale kino!

Czytaj więcej...

Mayfly Sp. z o.o.

MayflyMayfly specjalizuje się głównie w dystrybucji filmów artystycznych (w tym azjatyckich), wydawanych na płytach DVD i kasetach VHS. Wśród najważniejszych propozycji firmy znajdziemy m.in. "Co gryzie Gilberta Grape'a", "Nikotynę - życie bez filtra", "Lolitę", "Konwój", "Matadora" czy "Pojedynek w ciszy".  Firma jest partnerem Gutek Film.

Czytaj więcej...

Monolith Films Sp. z o.o.

Monolith FilmsMonolith Films - firma dystrybucyjna, której właścicielem jest Mariusz Łukomski. Działa na polskim rynku od 1998 roku. Jako wiodący polski, niezależny dystrybutor filmowy, Monolith Films współpracuje z producentami, których filmy dystrybuują w USA najbardziej renomowane studia filmowe, takie, jak: 20th Century Fox, Sony Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer, Warner Bros, Buena Vista.

Czytaj więcej...

Monolith Plus

Monolith FilmsMonolith Plus to część firmy Monolith Films, która zajmuje się kinem o ambicjach artystycznych.

Czytaj więcej...

Next Film

Next FilmNext Film to spółka dystrybucyjna sieci kin Helios, która koncentruje się na dystrybucji i promocji polskich produkcji filmowych. Spółka Next Film została powołana z początkiem września 2012 r. przez Helios S.A. Nowy dystrybutor jako pierwsze swoje filmy wprowadzone do kin wybrał "Drogówkę" Wojciecha Smarzowskiego oraz "AmbaSSadę" Juliusza Machulskiego. Później do katalogu trafiły m.in. "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata" Jana Jakuba Kolskiego czy "Powstanie Warszawskie" wg pomysłu Jana Komasy.

Czytaj więcej...

Propaganda

PropagandaPropaganda to firma zajmująca się dystrybucją filmów DVD, głównie polskich oraz działaniami cyfryzacyjnymi i renowacyjnymi rodzimych dzieł filmowych. Jako producent Propaganda zaistniała dzięki filmowi "Cześć Tereska", realizuje także projekty telewizyjne i wydaje audiobooki. 

Czytaj więcej...

Solopan Sp. z o.o.

Solopan Solopan to pierwszy niezależny dystrybutor filmowy w Europie Wschodniej działający w Polsce od 1990 roku. Obecnie firma jest jednym z najlepszych dystrybutorów niezależnych w naszym kraju. Firma Solopan prowadziła w Warszawie przez 10 lat kino Kultura i Rejs, nadal prowadzi Paradiso, promując w nim (nie tylko własne) ambitne filmy.

Czytaj więcej...

SPI International Polska Sp. z o.o.

SPI International PolskaSPI International Polska zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową pod dwiema markami: SPI i SPInka. Od lat 90. XX wieku SPI działa na rynku międzynarodowym i współpracuje z takimi firmami jak Capitol, Mutual, Miramax, Buena Vista, J&M, Lakeshore, Cutting Edge, Kushner-Locke etc. Przez wiele lat działalność SPI koncentrowała się na produkcji seriali animowanych, teleturniejów telewizyjnych i programów rozrywkowych.

Czytaj więcej...

SPInka

SPISPI International Polska zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową pod dwiema markami: SPI i SPInka. Od lat 90. XX wieku SPI działa na rynku międzynarodowym i współpracuje z takimi firmami jak Capitol, Mutual, Miramax, Buena Vista, J&M, Lakeshore, Cutting Edge, Kushner-Locke etc. Przez wiele lat działalność SPI koncentrowała się na produkcji seriali animowanych, teleturniejów telewizyjnych i programów rozrywkowych.

Czytaj więcej...

Studio Interfilm Sp. z o.o.

Studio InterfilmStudio Interfilm to niezależny polski dystrybutor istniejący od 2003 roku. Dystrybutor kontynuuje wcześniejszą działalność dystrybucyjną dwóch firm z lat 90. XX wieku - MAF Dystrybucja oraz 3 do 4. Z tego okresu pochodzą m.in. "Goodbye Rockefeller" (1993), trylogia Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory – niebieski" (1993), "Trzy kolory – biały" (1994) i "Trzy kolory – czerwony" (1994), Panna z mokrą głową" (1994) czy "Młode wilki" (1995).

Czytaj więcej...

Syrena Films Sp. z o.o.

Syrena FilmsSyrena Films kontynuuje tradycje Syrena Entertainment Group, która od 1990 roku uczestniczyła w produkcji ponad 40 filmów i wprowadziła na nasz rynek ok. 700 tytułów. Syrena Films jest producentem i dystrybutorem filmowym, prowadzącym także development scenariuszowy. Produkuje głównie kinowe filmy fabularne i seriale telewizyjne. Kupuje oryginalne scenariusze i pomysły filmów fabularnych, seriali i formatów telewizyjnych. Syrena Films jest koproducentem filmów "Rewers", "Ciacho", "Mistyfikacja", "Matka Teresa od kotów".

Czytaj więcej...

Tantra

TantraTantra – firma dystrybucyjna założona w 1993 roku. Jest właścicielem praw wideo do kilkudziesięciu filmów stanowiących kanon artystycznej produkcji filmowej ostatnich lat. Należą do nich filmy Wernera Herzoga, Petera Greenawaya, Romana Polańskiego, Petera Weira czy Jima Jarmuscha.

Czytaj więcej...

TIM Film Studio Sp. z o.o.

TIM Film StudioTIM Film Studio - spółka została założona w listopadzie 2006 roku przez Marka Trojaka, wieloletniego menadżera spółek dystrybucyjnych ITI - ITI Film Studio i ITI Cinema. Zespół firmy ma za sobą wieloletnie doświadczenie i kapitał wiedzy wyniesiony z ITI Home Video, najstarszego, jednego z największych i najczęściej nagradzanych dystrybutorów filmów na rynku polskim.

Czytaj więcej...

UIP Polska (United International Pictures)

UIP PolskaUnited International Pictures (UIP Polska) to jeden z największych na świecie dystrybutorów filmowych, sieć UIP obejmuje 127 krajów, w których działają biura lub sprzedawane są filmowe licencje. Biura licencyjne znajdują się w 44 krajach. Współwłaścicielami UIP są Paramount Pictures oraz Universal, a siedziba firmy mieści się w Londynie. Od 1981 roku UIP miało w swojej dystrybucji ponad 1000 filmów, z których ponad 100 nagrodzono Oscarami.

Czytaj więcej...

Vision Film Sp. z o.o. S.K.A.

Vision FilmVision Film (dawniej: Vision Film Distribution) działa od 1991 roku, a od 2007 firma została przekształcona w spółkę komandytowo-akcyjną. W zakresie jej działalności jest dystrybucja filmów kinowych, DVD i licencji telewizyjnych, Vision Film to także producent filmowy oraz firma zajmująca się budową multipleksów. Dystrybucja filmów realizowana jest w Vision Film w dwóch nurtach: kina artystycznego oraz kina komercyjnego.

Czytaj więcej...

Vivarto

VivartoVivarto działa na polskim rynku dystrybucji filmów od września 2005 roku. Firma założona została przez Mirosława Trębowicza. Pierwszym filmem, który Vivarto wprowadziło na ekrany był obraz „Guzikowcy” Petra Zelenki, kolejne to artystyczne i wartościowe pozycje europejskie (ze szczególnym wskazaniem na kino czeskie, jak „Postrzyżyny”, „Szkoła podstawowa”, „Pociągi pod specjalnym nadzorem”).

Czytaj więcej...

Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o. (Warner Brothers)

Warner Bros.Warner Bros. Entertainment (Warner Brothers) – producent i dystrybutor produkcji filmowych i telewizyjnych. Ta amerykańska wytwórnia filmowa jest spółką Time Warner Inc., największej medialnej i rozrywkowej grupy na świecie. Znaczącym dokonaniem Warner Bros. w historii światowego kina było stworzenie pierwszego dźwiękowego filmu „Śpiewak jazzbandu”.

Czytaj więcej...

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!