Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Development filmowy Development produkcyjny Location scouting Wroclaw Film Commission

Location scouting

Wroclaw Film Commission

Wroclaw Film CommissionGłówna działalność: Promocja regionu jako atrakcyjnej lokacji filmowej, pomoc organizacyjna dla filmowców
Obszar działania: Wrocław i Dolny Śląsk
Zakres: bez ograniczeń

Podstawowym zadaniem Wroclaw Film Commission jest wspieranie twórców, zainteresowanych tworzeniem filmów na Dolnym Śląsku. Komisja dysponuje bazą lokacji, służy także pomocą w przygotowaniach i realizacji projektów, poczynając od formalności prawnych i uzyskiwaniu wszelkiego rodzaju zezwoleń, pośredniczy również w kontaktach z dysponentami wybranych obiektów.

Zamieszczona na stronie internetowej baza danych o lokacjach filmowych na terenie Wrocławia i w regionie Dolnego Śląska służy wstępnej selekcji i stanowi jedynie sugestię dla producentów. W dalszym postępowaniu Komisja udostępnia filmowcom obszerniejszą bazę, zawierającą szczegółowe informacje o obiektach; możliwe jest także wyszukanie lokacji, spełniającej nietypowe potrzeby ekipy filmowej.

W internetowym, poglądowym wycinku bazy obiektów - wyposażonym w wyszukiwarkę - lokacje podzielono na kilka podstawowych kategorii (jak krajobraz, wieś, miasto, obiekty sakralne, obiekty przemysłowe czy zamki) oraz styl architektoniczny (od średniowiecza po XXI w.). W celu wyboru konkretnego obiektu/miejsca można tutaj posłużyć się także słowami kluczowymi.

Znajdujące się w bazie lokacje zilustrowane zostały zdjęciami, a w dołączonym pliku w formacie PDF filmowcy znajdą podstawowe informacje o obiekcie (nazwa, miejscowość, styl architektoniczny, zarys historyczny). Baza lokacji jest otwarta, istnieje możliwość dodawania obiektów/miejsc przez ich dysponentów.

Kontakt:

Wroclaw Film Commission
ul. Piłsudskiego 64A
50-020 Wrocław
tel. (71) 793 79 72
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.wroclawfilmcommission.pl 

© Audiowizualni.pl 2014

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!