Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Development filmowy Development produkcyjny Location scouting Silesia Film Commission

Location scouting

Silesia Film Commission

Silesia Film CommissionGłówna działalność: Promocja regionu jako atrakcyjnej lokacji filmowej, pomoc organizacyjna dla filmowców
Obszar działania: Śląsk
Zakres: bez ograniczeń

Zadaniem Silesia Film Commission jest wspieranie ekip filmowych m.in. na etapie wyboru lokacji i organizacji umiejscowionego w niej planu filmowego. Komisja pomaga w uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, ułatwia kontakt ze służbami komunalnymi i administracyjnymi.

Na stronie internetowej Silesia Film Commission znajduje się otwarta baza lokacji, do której kolejne obiekty można dodawać poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy. Obiekty już istniejące w bazie są wyszukiwane po nazwie miejscowości oraz/lub dzięki wyborowi jednej z kilkunastu kategorii (np. budynki, domy, krajobrazy, pałace, przemysł i inne) i rozwijanymi podkategoriami. Każdy wybrany obiekt opisany jest bardzo szczegółowo, zarówno pod względem ogólnym, historycznym czy architektonicznym, ale także pod kątem  przydatności dla ekip filmowych (parking, dojazd, otoczenie, natężenie hałasu, natężenie światła, dostęp do mediów, odległość od bazy produkcyjnej). Do każdej lokacji dołączony jest odpowiedni fragment mapy regionu; istnieje także możliwość wydruku karty obiektu oraz zapisania jej w formie pliku PDF.

Baza danych na stronie internetowej nie zawiera większości z udokumentowanych przez Komisję lokacji dotyczących mieszkań i wnętrz prywatnych - dostęp do tej części bazy nie jest publiczny. Silesia Film Commission służy także pomocą w znalezieniu lokacji spełniających szczególne potrzeby ekipy filmowej, włącznie z uzyskaniem odpowiednich zezwoleń. 

Kontakt:

Silesia Film Commission
ul. Górnicza 5
40-008 Katowice
tel. (32) 206 88 61, wew. 103 lub 203
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.silesiafilmcommission.pl 

© Audiowizualni.pl 2014

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!