Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Development filmowy Development produkcyjny Location scouting Film Commission Poland

Location scouting

Film Commission Poland

Film Commission PolandGłówna działalność: Promocja Polski jako atrakcyjnej lokacji filmowej dla filmowców zagranicznych
Obszar działania: cała Polska
Zakres: bez ograniczeń

Film Commission Poland promuje Polskę wśród zagranicznych filmowców jako atrakcyjny region pełny ciekawych lokacji filmowych, nasycony specjalistami branży audiowizualnej i z odpowiednim zapleczem technicznym i organizacyjnym pozwalającym na realizację filmów na najwyższym światowym poziomie. FCP wspiera w działaniach promocyjnych rodzime komisje filmowe, mających za zadanie przede wszystkim promować te regiony Polski, w których działają, ale reklamuje także pozostałe województwa naszego kraju.

Komisja ma na celu także zapewnianie wsparcia ekipom filmującym w Polsce, między innymi poprzez proponowanie ciekawych lokacji i ułatwianie wszelkich formalności w celu ich wykorzystania. Służy temu między innymi informator, znajdujący się na stronie internetowej FCP, przedstawiający podstawowe informacje o trybie uzyskiwania pozwoleń na filmowanie danego rodzaju lokacji. Na stronie znajduje się także wykaz firm, które zajmują się location scoutingiem oraz przykładowa baza lokacji, obejmująca około tysiąca najciekawszych lokacji w Polsce. Wyszukiwarka pozwala na wybór jednej z kilkudziesięciu szczegółowych kategorii (jak młyn, loft, oranżeria, pole, wieś czy śluza wodna), województwa lub miasta, także z wykorzystaniem słów kluczowych. Karta wybranego obiektu zawiera zdjęcia, dokładny adres (jeśli to możliwe, także z linkiem do właściwej strony internetowej obiektu) wraz z mapą regionu oraz krótki opis. Istnieje możliwość zapisania karty w postaci pliku PDF. Niektóre obiekty zawierają także informacje dotyczące stylu budowli i jej otoczenia. W bazie danych istnieje możliwość dodania nowej pozycji przez właściciela lub administratora budynku/miejsca.

Film Commission Poland – zadania:

• promocja kraju jako lokacji filmowej, kraju innowacyjnego, o wysokim potencjale inwestycyjnym i ponad przeciętnej atrakcyjności turystycznej,
• promocja rodzimego rynku audiowizualnego za granicą,
• importowanie i koordynacja zagranicznych produkcji filmowych realizowanych na terenie Polski,
• identyfikacja potencjału: baza lokacji i firm związanych z branżą filmową ze wszystkich regionów Polski dostępna w Internecie,
• promocja potencjału audiowizualnego Polski na najważniejszych wydarzeniach filmowych świata,
• koordynacja, standaryzacja mechanizmów promocji i oferowanego wsparcia produkcji w poszczególnych regionach,
• pomoc administracyjna/pomoc producencka.

Kontakt:

Film Commission Poland
ul. Krakowskie Przedmieście 7
00-068 Warszawa
tel. (22) 556 54 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.filmcommissionpoland.pl 

© Audiowizualni.pl 2014

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!