Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Development filmowy Development produkcyjny Location scouting Krakow Film Commission

Location scouting

Krakow Film Commission

Krakow Film CommissionGłówna działalność: Promocja regionu jako atrakcyjnej lokacji filmowej, pomoc organizacyjna dla filmowców
Obszar działania: Kraków i Małopolska
Zakres: bez ograniczeń

Krakow Film Commission służy pomocą w wyborze i uzyskiwaniu dostępu do wybranych lokacji, przygotowaniu planu zdjęciowego, pośredniczy w uzyskiwaniu koniecznych zezwoleń, koordynuje kontakty ze służbami komunalnymi. Prowadzi również działalność promocyjną na rzecz Krakowa i Małopolski jako atrakcyjnej lokacji filmowej nie tylko w kraju, ale także na forum międzynarodowym.

Komisja dysponuje bazą, zawierającą kilkaset atrakcyjnych lokacji zdjęciowych na terenie Małopolski, pomaga także w udostępnianiu ekipom filmowym obiektów znajdujących się na terenie miasta.

Z bazy danych na stronie internetowej Krakow Film Commission można korzystać dzięki wyszukiwarce, zawierającej dwa podstawowe kryteria: kategorię i styl poszukiwanej lokacji, istnieje również możliwość poszukiwania lokacji po nazwie obiektu lub po słowach kluczowych. Kryterium kategorii obejmuje wiele możliwości wyboru obiektów od kościołów, pałaców, zamków po mogiły czy magazyny z czerwonej cegły. Także kryterium stylu daje możliwość wynalezienia różnych obiektów, od stylu mauretańskiego po ultranowoczesny.

W przypadku, gdy poszukiwanej lokacji nie ma w bazie Komisja kontaktuje zleceniodawcę z właściwym location managerem lub udostępnia posiadane kontakty do osób zajmujących się poszukiwaniem obiektów filmowych.

Baza danych jest otwarta i umożliwia dodanie nowego obiektu/nowej lokacji przez jej dysponenta.

Kontakt:

Krakow Film Commission
ul. Olszańska 7
31-513 Kraków
tel. (12) 424 96 50
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona: www.film-commission.pl 

© Audiowizualni.pl 2014 

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!