Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Location scouting

Daul

DaulGłówna działalność: dekoracje, aranżacje, location scouting
Obszar działania: przede wszystkim Kraków i okolice oraz Warszawa i okolice
Zakres: domy, biura, mieszkania, instytucje, plenery, także wyszukiwanie na zamówienie

Daul to firma, która została założona w 1993 r. przez Jacka Jastrzębskiego, dekoratora, projektanta scenograficznego (przygotowywał m.in. projekty scenograficzne emitowanych w TVN seriali paradokumentalnych „Szpital” 2013-2014 czy „Szkoła” 2014 r., gdzie firma Daul zajmowała się dekoracjami). Daul dysponuje zespołem scenografów, rekwizytorów, kierowników planu, oferuje także wykonanie rekwizytów.

Specjalnością Daul jest obsługa planów filmowych, seriali, teledysków i reklam, poczynając od znalezienia właściwej lokacji, a następnie jej aranżację i adaptację. Firma zapewnia obsługę prawną, w tym uzyskanie stosownych zezwoleń.

Baza lokacji liczy ponad 20 000 obiektów zdjęciowych (na stronie internetowej przedstawiono zdjęcia przykładowych lokacji: krajobrazy, pałace, zabytki, kopalnie, mieszkania stylowe i nowoczesne). Jednym z większych kontrahentów Daul jest Alvernia Studios.

Główna siedziba firmy znajduje się w Krakowie. W zakresie location scoutingu oddział krakowski oferuje głównie lokacje filmowe, znajdujące się w Krakowie i na południu Polski, natomiast oddział warszawski - w Warszawie i okolicach, pracownicy wykonują jednak także zlecenia wyszukania lokacji na terenie całej Polski.

Kontakt:

Daul - Jacek Jastrzębski
ul. płk. Dąbka 2
30-732 Kraków
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (12) 643 25 12
fax: (12) 290 00 46

oddział w Warszawie:
Daul
ul. Chełmska 21/4A lok. 412
00-724 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (22) 851 10 69
fax: (22) 851 10 69
tel. kom. +48 509 726 225
strona: www.daul.pl

© Audiowizualni.pl 2014

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!