Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Development filmowy Development producencki Targi filmowe

Targi filmowe

Agora Film Market i Crossroads Co-production Forum

Agora Film MarketAgora Film Market i Crossroads Co-production Forum to imprezy towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Salonikach od 2005 roku, przy czym pokazy Agora Works in Progress odbywają się od 2007 roku. Do czterodniowego Crossroads Co-production Forum wybiera się projekty fabularne w zaawansowanym stadium developmentu, by oferować je potencjalnym kupcom.

Arcs 1950 Coproduction Village (Les Arcs European Film Festival)

Arcs 1950 Coproduction VillageZamiarem organizatorów Les Arcs European Film Festival jest tworzenie platformy dla europejskiego kina niezależnego, obejmującej każdy aspekt przemysłu filmowego – warsztaty, produkcję, promocję, dystrybucję, pokazy. W ramach wydarzenia odbywa się Arcs 1950 Coproduction Village, która gromadzi ponad 260 profesjonalistów z około 25 europejskich krajów.

Baltic Event Co-Production Market

Baltic Event Co-Production MarketBaltic Event Co-Production Market to impreza, która powstała w celu wspierania fabularnych projektów filmowych z Europy Północnej i Europy Wschodniej (w tym Rosji, Ukrainy, krajów bałtyckich), a jej celem jest pomoc w finansowaniu, dystrybucji, promocji najciekawszych projektów i producentów oraz budowanie sieci wzajemnych kontaktów niezbędnych dla tworzenia koprodukcji.

Baltic Sea Forum for Documentaries (Baltic Sea Docs – BSD)

Baltic Sea Forum for DocumentariesBaltic Sea Forum for Documentaries (Baltic Sea Docs – BSD) to międzynarodowa impreza filmowa pomagająca współfinansować projekty dokumentalne. Organizowana jest dla filmowców, agentów sprzedaży, komisji i funduszy filmowych z regionu Morza Bałtyckiego i krajów byłego europejskiego bloku wschodniego, ale mogą brać w niej udział także twórcy z innych krajów Europy pod warunkiem, że ich produkcje odnoszą się do problemów państw bałtyckich i postkomunistycznych z Europy Wschodniej.

Berlinale Co-Production Market (Berlin International Film Festival - Berlinale)

Berlinale Co-Production MarketKażdej jesieni organizatorzy Berlinale Co-Production Market wybierają około 35 projektów w celu prezentacji na targach w lutym następnego roku. Targi odbywają się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (Berlin International Film Festival - Berlinale) i uczestniczy w nich ponad 450 profesjonalistów z branży filmowej z całego świata – producentów, agentów sprzedaży, dystrybutorów, nadawców.

CentEast Market (Warszawski Festiwal Filmowy)

CentEast MarketCentEast Market organizowany jest przez Warszawską Fundację Filmową od 2005 roku, ze wsparciem Creative Europe MEDIA. Na targach podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego spotykają się agenci sprzedaży, dystrybutorzy, selekcjonerzy festiwalowi oraz producenci zainteresowani kinem Europy Środkowej i Europy Wschodniej. Obszar zainteresowania organizatorów to Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Mołdawia, Polska, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia i Ukraina.

China-Eastern Europe Film Promotion Project (Warszawski Festiwal Filmowy)

China-Eastern Europe Film Promotion ProjectChina-Eastern Europe Film Promotion Project został powołany podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2013 roku po to, by inicjować długoterminowe relacje i wymianę kulturalną pomiędzy profesjonalistami branży filmowej z Europy Wschodniej i Chin. Celem projektu jest również – na co wskazuje nazwa – działalność promocyjna w dziedzinie filmu.

CineMart

CineMartCineMart towarzyszy festiwalowi filmowemu w Rotterdamie (International Film Festival Rotterdam), odbywającemu się w styczniu każdego roku. Podczas targów 30 do 35 międzynarodowych projektów filmów fabularnych prezentowanych jest ponad 800 profesjonalistom branży filmowej w czasie dwustronnych spotkań i licznych wydarzeń towarzyszących.

Clermont-Ferrand Short Film Market

Clermont-Ferrand Short Film MarketClermont-Ferrand Short Film Market towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand w Owernii (Clermont-Ferrand Short Film Festival) – najważniejszemu na świecie wydarzeniu poświęconemu krótkim metrażom. To drugi, po Cannes, najbardziej liczący się festiwal filmowy we Francji. Podczas targów agencje promocji, instytucje zajmujące się krótkimi metrażami, firmy producenckie i dystrybutorzy z całego świata promują swoje filmy, prezentują katalogi, nawiązują kontakty i pracują nad nowymi projektami.

Connecting Cottbus (East West Co-production Market)

Connecting CottbusDwudniowe targi Connecting Cottbus towarzyszą Festiwalowi Filmowemu w Cottbus (FilmFestival Cottbus). Ich najważniejsze cele to prezentacja projektów z - lub odnoszących się do - Europy Wschodniej, których twórcy poszukują partnerów koprodukcyjnych, zacieśnienie relacji pośród europejskich profesjonalistów branży filmowej zaangażowanych w produkcję filmów we współpracy z Europą Wschodnią, wymiana informacji i rozmowy na tematy związane z koprodukcją z Europą Wschodnią.

CPH: Forum i CPH: Market

CPH: Forum i CPH: MarketCPH: FORUM to wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Dokumentalnych w Kopenhadze (Copenhagen International Documentary Film Festival) – największemu festiwalowi dokumentów w Europie Północnej - poświęcone projektom koprodukcyjnym, powołane by rozwijać i znajdować dofinansowanie dla odkrywczych i śmiałych wizualnie filmów.

DOK Industry Programme (DOK Market, DOK.Incubator)

DOK Industry ProgrammeNa DOK Industry Programme składa się m.in. DOK Market – cyfrowa wideobiblioteka Międzynarodowego Festiwalu Dokumentów i Animacji w Lipsku (International Leipzig Festival for Documentary and Animated Film – DOK Leipzig) dostępna dla profesjonalistów branży filmowej przez cały tydzień trwania festiwalu oraz online po jego zakończeniu. W ten sposób akredytowani mogą obejrzeć wszystkie wyselekcjonowane festiwalowe dokumenty i animacje oraz 150 innych filmów, wybranych przez komitet selekcyjny złożony z przedstawicieli instytucji partnerskich festiwalu.

East Silver Market (East Silver Caravan i East Silver TV Focus)

East Silver MarketEast Silver Market w Jihlavie jest organizowany we współpracy z Praskim Instytutem Filmów Dokumentalnych, East Doc Platform z Pragi, One World International Human Rights Documentary Film Festival w Pradze i Międzynarodowym Festiwalem Filmów Dokumentalnych w Jihlavie. Praski Instytut Filmów Dokumentalnych wspiera dokumenty z Europy Wschodniej w fazie developmentu, produkcji, postprodukcji i dystrybucji.

European Film Awards

European Film AwardsEuropejskie Nagrody Filmowe (European Film Awards) wręczane są każdego roku podczas ceremonii promującej europejską kulturę filmową - jej znanych przedstawicieli i nowe talenty - przez Europejską Akademię Filmową oraz EFA Productions gGmbH. Ceremonia odbywa się co drugi rok w Berlinie a w pozostałe lata w poszczególnych krajach europejskich. Nagrody przyznawane są w 21 kategoriach.

Galway Film Fair

Galway Film FairGalway Film Fair - Targi Filmowe Galway - odbywają się każdego roku podczas Galway Film Fleadh (Festival). Celem tego czterodniowego wydarzenia jest wzmocnienie koprodukcji na europejskim i międzynarodowym poziomie, zapewnienie filmowcom cennych doświadczeń i odzewu na ich projekty ze strony branży, przyspieszenie porozumień finansowych, sfinalizowanie planów dystrybucyjnych i porozumień przedsprzedażowych, poprawa relacji między profesjonalistami branży filmowej i telewizyjnej, zapewnienie odpowiednich szkoleń. Galway Film Fair to również platforma dla nowego irlandzkiego i europejskiego kina.

Holland Film Meeting Co-Production Platform (Netherlands Production Platform)

Holland Film Meeting Co-Production PlatformCzterodniowe targi Holland Film Meeting Co-Production Platform (HFM) odbywają się co roku podczas Niderlandzkiego Festiwalu Filmowego (Nederlands Film Festival) w Utrechcie. Gospodarze HFM organizują czterodniową Netherlands Production Platform (NPP) dla 20 projektów filmowych i z pogranicza mediów wybranych do prezentacji dla międzynarodowych decydentów i kluczowych profesjonalistów branży audiowizualnej.

IDFA Forum for international co-financing and co-producing of documentaries

IDFA ForumIDFA Forum for international co-financing and co-producing of documentaries towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (International Documentary Film Festival Amsterdam). Międzynarodowe targi współfinansowania i koprodukcji odbywające się na IDFA to najważniejsze w Europie miejsce, gdzie rodzą się nowe projekty dokumentalne.

International Market – Doc Outlook (Doc Market – DOCM)

International Market – Doc OutlookInternational Market – Doc Outlook – organizowany jest podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego – Visions du Réel – w szwajcarskim Nyon (Festival international de cinéma Nyon Doc Outlook). Targi mają wspierać i promować projekty filmowe na wszystkich etapach ich powstawania, od developmentu po dystrybucję. Oferują więcej, niż możliwość oglądania filmów – dają szansę poznania współczesnego rynku audiowizualnego i platformę pozwalającą tworzyć i zacieśniać relacje, zbliżać reżyserów, producentów, kupców i dystrybutorów z całego świata.

Krakow Film Market (Krakowskie Targi Filmowe)

Krakow Film MarketKrakowskie Targi Filmowe organizowane są we współpracy z partnerami europejskimi (m.in. East Silver, Visions du Reel) w ramach sekcji Industry Zone Krakowskiego Festiwalu Filmowego. To platforma sprzyjająca nawiązywaniu kontaktów branżowych i wymianie doświadczeń pomiędzy profesjonalistami z dziedziny filmu.

Locarno Industry Days

Locarno Industry DaysTrzydniowe Locarno Industry Days – w połączeniu ze spotkaniami dla koproducentów Open Doors i Carte Blanche - oferują szeroki zakres działań i usług dla ponad 900 profesjonalistów branży filmowej (w tym 250 kupców i sprzedających). Ich celem jest zaoferowanie im bogatego programu w miłej atmosferze, by zachęcić do dialogu i wymiany doświadczeń.

Medialne Mazowsze

Medialne MazowszeTargi Medialne Mazowsze powstały w 2014 roku - pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2014 r. w Warszawskiej Szkole Filmowej. Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej, które na niego otrzymała Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica. Zadaniem Medialnego Mazowsza jest promowanie regionu i województwa mazowieckiego w branży audiowizualnej i medialnej. Stąd Medialne Mazowsze to nie tylko targi ale np. także program Mazovian Film Tour.

MEDIMED - The Euro-Mediterranean Documentary Market

MEDIMED - The Euro-Mediterranean Documentary MarketInternational Association of Independent Producers of the Mediterranean (APIMED) zostało założone w 1997 roku we francuskim Montpellier i dziś skupia ponad 400 producentów filmowych i telewizyjnych z obszaru Morza Śródziemnego w celu ochrony wszystkich obszarów kulturowych tego regionu i promocji ich różnorodności w ramach przemysłu audiowizualnego. Stowarzyszenie reprezentuje swoich członków i ich interesy w ramach sektora producentów audiowizualnych.

MeetMarket (Sheffield Doc/Fest)

MeetMarketMeetMarket towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Dokumentalnych w Sheffield - International Documentary Festival Sheffield (Sheffield Doc/Fest). Na targach spotykają się setki decydentów, dystrybutorów, redaktorów, reprezentantów fundacji, doradców i kupców. MeetMarket to największe targi filmów dokumentalnych w Wielkiej Brytanii oferujące wyjątkowe możliwości zaistnienia nowym i przełomowym projektom dokumentalnym.

New Cinema Network (International Project Workshop and Market)

New Cinema NetworkNew Cinema Network towarzyszy Festiwalowi Filmowemu w Rzymie jako International Project Workshop and Market – Międzynarodowe Warsztaty i Targi Projektów. To platforma przeznaczona dla filmowców chcących zaprezentować swoje projekty i nawiązać kontakty z głównymi graczami europejskiej branży filmowej.

New Nordic Films

New Nordic FilmsNew Nordic Films (NNF) towarzyszą Norweskiemu Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu (Norwegian International Film Festival) w Haugesund od 1995 roku. To nie tylko doroczne targi filmów nordyckich, ale także międzynarodowe targi koprodukcyjne i finansowe. Każdego roku odwiedza je ponad 300 profesjonalistów z około 25 krajów.

Nordisk Panorama (Nordisk Forum for Cofinancing of Documentaries, Nordisk Panorama Market & Outlook)

Nordisk PanoramaNordisk Panorama towarzyszy Nordyckiemu Festiwalowi Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych w Malmö (Nordic Short & Doc Film Festiwal Malmö). Koncentruje się na wszystkich obszarach działań filmowych od developmentu i finansowania po dystrybucję i pokazy. Przyciąga ponad 700 uczestników z ponad 20 państw. Organizatorzy zarówno Filmkontakt Nord, jak i Nordisk Panorama pragną służyć pomocą nordyckim profesjonalistom z branży działającym na rynkach międzynarodowych i profesjonalistom z zagranicy chcącym działać na rynkach nordyckich. Oferują im swoją wiedzę i kompetencje, umożliwiające nawiązanie kontaktów i rozwój już zadzierzgniętych relacji.

Sofia Meetings

Sofia MeetingsSofia Meetings to targi koprodukcyjne towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Sofii (Sofia International Film Festival). Najważniejsze wydarzenia targów to Feature Film Pitching i Balkan Screenings. Celem tego pierwszego jest prezentacja projektów fabularnych międzynarodowej grupie producentów, agentów sprzedaży, dystrybutorów i profesjonalistów branży.

Sunny Side of the Doc

Sunny Side of the DocPoświęcone filmom dokumentalnym, czterodniowe targi Sunny Side of the Doc odbywają się od 1989 roku w La Rochelle we Francji. Przyjeżdża na nie co roku ponad 1800 wystawców, producentów, dystrybutorów, finansistów i dziennikarzy z 60 krajów. Przestrzeń około 3000 metrów kwadratowych mieści Agorę - gdzie odbywają się fora, warsztaty i case studies – salę konferencyjną i Sunny Lab poświęcone transmediom.

The Business Street

The Business StreetThe Business Street to projekt nakierowany przede wszystkim na sprzedaż i nabywanie praw filmowych będący częścią programu Industry Rome Film Festival (Festival Internazionale Del Film Di Roma). Organizowany jest przez Fondazione Cinema per Roma, a jego specjalizacją są europejskie filmy fabularne. W ramach wydarzenia przygotowywane są m.in. spotkania z agentami sprzedaży, warsztaty branżowe, biblioteka wideo, pokazy wyselekcjonowanych projektów.

The Film London Production Finance Market

The Film London Production Finance MarketThe Production Finance Market, organizowany przez Film London, jest dwudniowym wydarzeniem przeznaczonym dla wybranych producentów filmów fabularnych i finansistów, towarzyszącym BFI London Film Festival – Londyńskiemu Festiwalowi Filmowemu przygotowywanemu przez Brytyjski Instytut Filmowy.

The Industry Club

The Industry ClubThe Industry Club towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w San Sebastian (San Sebastian International Film Festival). Dostarcza najświeższych informacji, oferuje kabiny służące do oglądania filmów, bibliotekę filmową online, pomieszczenia dla spotkań, wyposażenie komputerowe i wydarzenia dla branży. Targi służą zacieśnianiu relacji i ustanawianiu nowych w celu sprzedaży filmów, tworzenia nowych projektów, znajdowania wsparcia finansowego dla nowych produkcji.

Thessaloniki International Doc Market

Thessaloniki International Doc MarketThessaloniki International Doc Market towarzyszy Festiwalowi Filmów Dokumentalnych w Salonikach (Thessaloniki Film Festival) - “bałkańskiej stolicy kina”. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu miasto przyciąga sporą rzeszę międzynarodowych filmowców, głównie z Europy.

TorinoFilmLab Meeting Event

TorinoFilmLab Meeting EventTrzydniowy Meeting Event odbywa się podczas całorocznego TorinoFilmLab, wspierającego nowe talenty na całym świecie - pracujące nad swoimi debiutami i drugimi filmami – poprzez szkolenia, development i finansowanie. TorinoFilmLab organizowane jest od 2008 roku. Jego roczny budżet to milion euro.

When East Meets West

When East Meets WestForum koprodukcyjne When East Meets West organizowane jest od 2011 roku w Trieście przez Friuli Venezia Giulia Audiovisual Fund we współpracy z Festiwalem Filmowym w Trieście oraz EAVE, EURIMAGES, MEDIA Programme, Direzione Centrale per il Cinema – MIBACT i CEI. Każdego roku przyciąga profesjonalistów z branży filmowej z Europy Wschodniej, Włoch i jednego wybranego regionu Europy Zachodniej – w 2015 roku były to kraje angielskojęzyczne: Wielka Brytania, Irlandia i Ameryka Północna.

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!