Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Apele Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży

Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży

TVP i MKiDN zadeklarowały stworzenie stabilnego mechanizmu finansowania produkcji dla najmłodszych

12 lipca 2012 r. podczas spotkania w siedzibie MKiDN ze środowiskiem producentów i twórców filmów animowanych dla dzieci i młodzieży Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Juliusz Braun, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej zadeklarowali stworzenie stabilnego mechanizmu finansowania produkcji filmów dla najmłodszych. To efekt Apelu producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży wystosowanego 10 stycznia 2012 r. do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Prezesa Telewizji Polskiej S.A., Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Skarbu Państwa oraz Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Czytaj więcej...

Apel w sprawie filmów dla dzieci i młodzieży

Uchwała nr 3/2012 z dnia 05.06.2012
Walnego Zgromadzenia Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych

Apel do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Pana Bogdana Zdrojewskiego w sprawie filmów dla dzieci i młodzieży

Czytaj więcej...

List otwarty popierający Apel środowisk twórczych... - jak udzielić poparcia?

W celu przyłączenia się do listu otwartego proszę przesłać niniejszą wiadomość z informacją „POPIERAM” na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
List można także podpisywać na stronie http://www.petycje.pl/8537.

List otwarty popierający Apel środowisk twórczych w sprawie filmów dla dzieci i młodzieży

Publikujemy list otwarty w sprawie poparcia apelu twórców i producentów filmów dla dzieci i młodzieży, wystosowany przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych do władz Telewizji Polskiej S.A. i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dotychczas zebrano niemal 500 podpisów. Podpis pod listem można składać na http://www.petycje.pl/8537

Czytaj więcej...

Włodzimierz Matuszewski - rozmowa o sytuacji polskich filmów animowanych

Wokół filmuPostanowiliśmy zawalczyć o polski film dla polskich dzieci – mówi Włodzimierz Matuszewski, szef warszawskiego Studia Miniatur Filmowych, jeden z sygnatariuszy Apelu do telewizji publicznej o wsparcie dla produkcji filmów, w tym animacji, dla dzieci.
Wejdź do działu: Wywiady

Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży - odpowiedź KRRiT

Publikujemy tekst odpowiedzi Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Apel producentów i twórców filmów dla dzieci i młodzieży

Środowisko filmowe, a w szczególności, twórcy oraz producenci filmów dla dzieci i młodzieży, wyrażają głębokie zaniepokojenie stanem zarówno produkcji jak i upowszechnienia polskich filmów oraz seriali, w tym animowanych, skierowanych do dzieci i młodzieży (szczególnie w wieku do 15 lat). W Telewizji Polskiej – telewizji publicznej, której podstawowym powołaniem jest misja wobec społeczeństwa, od wielu lat następuje ograniczanie i marginalizowanie pasm przeznaczonych dla dzieci, a w tych, które pozostały jest coraz mniej miejsca na rodzimą produkcję.

Czytaj więcej...

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!