Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności The Big Leap - rozpoczynają się zdjęcia do filmu Kristoffera Rusa

Aktualności

The Big Leap - rozpoczynają się zdjęcia do filmu Kristoffera Rusa

Prasa i Film"The Big Leap", 15-minutowy najnowszy film Kristoffera Rusa, w całości zrealizowany zostanie w technologii CGI (Computer Generated Imagery). W tej polsko-szwedzkiej koprodukcji dzięki efektom specjalnym wokół aktorów i elementów scenografii powstanie całe miasto pokazane za pomocą spektakularnych jazd kamery. To jeden z najambitniejszych realizacyjnie projektów filmowych w Polsce. Zdjęcia rozpoczynają się 15 kwietnia w Warszawie.W hali zdjęciowej ATM Studio powstaną zdjęcia do opowieści o trójce bohaterów - kobiecie i dwóch mężczyznach, którzy spotkają się na dachu wieżowca, by popełnić samobójstwo. Są bezsilni wobec kryzysu finansowego. Mimo wspólnego celu między bohaterami rodzi się poważny moralny konflikt, bo każdy z nich ma inne poglądy na temat życia po śmierci: Sarah jest wierząca, John jest ateistą, a Ben niezdecydowanym agnostykiem. Jedynym sposobem na to, by się dowiedzieć kto ma rację, będzie Wielki Skok („The Big Leap”). Ta czarna komedia opowiada więc o duchowych dylematach w dobie kryzysu finansowego.

Pomysł na film zrodził się z pytania o istnienie Boga. - Odpowiedź jest niemożliwa – mówi reżyser, Kristoffer Rus. - Głęboko jednak wierzę w to, że próba zmierzenia się z tym tematem jest jednym z najważniejszych zadań w naszym życiu. Ten film jest moim poszukiwaniem odpowiedzi. Realizowanym w konwencji absurdu, ze wspaniałym aktorstwem i komicznymi dialogami. Jest to mocne i szalone, a na dodatek wszystko w krótkim metrażu!
 
W obsadzie "The Big Leap" znalazły się międzynarodowe gwiazdy: Tilly Scott Pedersen („Zakochani widzą słonie” Dagura Kari), Gustaf Skarsgård („Niepokonani” Petera Weira) i Arkadiusz Jakubik („Dom zły” Wojtka Smarzowskiego).

Za efekty specjalne odpowiada spółka ATM FX (ATM Grupa SA). - Jest to zdecydowanie największe wyzwanie, jakie mieliśmy przed sobą. Jednak ogrom efektów komputerowych, ambitnych i odważnych obrazów jest tylko środkiem do opowiedzenia historii, a nie celem samym w sobie – mówi Filip Kaczorek, Visual Effects Supervisor ATM FX. - Myślę, że „The Big Leap” będzie wzorcowym przykładem tego, co CGI może wnieść do filmu.

Producentem filmu jest Prasa i Film („Wszystko co kocham”), koproducentami East of West Cinema AB (Szwecja; „Podróż Niny”), TVP S.A., ATM FX i ATM Studio, WFDiF („Róża”). Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Szwedzki Instytut Filmowy.

Więcej informacji o producencie: Prasa i Film

Dodatkowe informacje o "The Big Leap":
 
Reżyser:

Kristoffer Rus - szwedzki reżyser polskiego pochodzenia. Absolwent Szkoły Filmowej w Sztokholmie i Szkoły Wajdy. Autor docenionych na międzynarodowych festiwalach filmów krótkometrażowych. Jego „Apple tree” (2003) pokazywany był m.in. na festiwalach w Cannes, Marrakeszu, czy Palm Springs. Po skończeniu międzywydziałowego kierunku artystycznego na Uniwersytecie w Lund oraz Szkoły Filmowej w Sztokholmie, Kristoffer Rus rozpoczął pracę w szwedzkiej telewizji TV4 jako operator i montażysta. W tym samym czasie pisał scenariusze i realizował krótkie metraże. W 2007 roku, Kristoffer postanowił powrócić do swoich słowiańskich korzeni. Został przyjęty do Szkoły Wajdy, gdzie rozwijał, a później nakręcił „Street feeling”. Film był częścią większego projektu pt. „Dekalog 89+”, w którym młodzi filmowcy, 20 lat po Kieślowskim, mierzyli się w nowy sposób z odwiecznymi pytaniami na temat moralności. „Street feeling” jest również samodzielnym filmem, który do tej pory był pokazywany i nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach. Obecnie Kristoffer pracuje jednocześnie w Polsce i Szwecji. Jest reżyserem emitowanego w TVP Weekendowego Magazynu Filmowego. Jego ostatni projekt, „The Naturals” właśnie został dofinansowany. Ponadto Kristoffer pracuje nad pełnometrażowym debiutem fabularnym pod tytułem „Masakra profana” -  adaptacją książki Jarosława Stawireja.  
 
Aktorzy:

Tilly Scott Pedersen - aktorka filmowa i teatralna. Jej kariera rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy zaczęła brać lekcje aktorstwa u słynnej nowojorskiej nauczycielki, Jackie Bartone, z którą pracowała aż do 2004 roku. Niedługo potem zagrała swoją pierwszą główną rolę w świetnie przyjętym filmie „Zakochani widzą słonie” w reżyserii Dagura Kári. Jej ostatni film to „Kobiety”, w którym partnerowała Meg Rayan, Cloris Leachman oraz Anette Bening.

Gustaw Skarsgard - jeden z najbardziej znanych szwedzkich aktorów. W 2003 roku ukończył Szwedzką Akademię Teatralną. W tym samym roku został przyjęty do Dramaten Theatre Company i zagrał m.in. w „Kupcu weneckim” czy „Lulu”. Kontynuując karierę teatralną, przyjął jednocześnie wiele ról telewizyjnych i filmowych ( „The Invisible” czy nominowany do Oscara w 2003 roku film „Evil”). Został uhonorowany nominacją do Złotego Żuka (szwedzki odpowiednik Oscara) za drugoplanową rolę w filmie „Ondskan”, a w 2007 zdobył statuetkę dzięki roli Johana w filmie „Kidz in Da Hood”.
W tym samym roku otrzymał również nagrodę Shooting Star, przyznawaną podczas festiwalu Berlinale młodym, wschodzącym talentom. Od tamtej pory brał udział w wielu produkcjach filmowych („Patrik”, reż. Ella Lemhagen”; „Trust me”, reż. Johan Kling; „The way back”, reż. Peter Weir; „Happy end”, reż. Björn Runge), telewizyjnych oraz teatralnych.

Arkadiusz Jakubik - absolwent PWST we Wrocławiu, współpracę z filmem zaczął jako dziecko filmem „Okragły tydzień” w 1977 roku, uznanie przyniosły mu role w filmach Wojciecha Smarzowskiego „Wesele” i „Dom zły”. W 1993 roku debiutował na scenie Operetki Warszawskiej jako solista w „Zemście nietoperza” J. Straussa syna. Jako aktor teatralny zaczynał w spektaklu „Shopping and fucking” w Teatrze Rozmaitości, dziś można go zobaczyć w monodramie „JA” w Teatrze IMKA i spektaklu „Oskar i Ruth” w Teatrze Powszechnym. Obecnie gra jedną z ról w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego „7 dni”.

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!