Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności List otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Aktualności

List otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Polski Instytut Sztuki Filmowej jest podstawową instytucją służącą polskiej kinematografii w bardzo szerokim zakresie. Środowisko filmowców stworzyło ustawę o kinematografii, spowodowało, że została uchwalona, wygrało wszystkie sprawy przed sądami i trybunałami, które wytoczyli mu przeciwnicy, stworzyli Instytut i przez 12 lat, na bieżąco, pracuje nad jego udoskonalaniem. Pani Magdalena Sroka wygrała konkurs na dyrektora PISF, a ustawa określa czas trwania kadencji, sprawowania funkcji. Ustawa określa także przyczyny, które mogą być podstawą odwołania dyrektora w trakcie kadencji.

9 października 2017 roku Minister Kultury p. dr Piotr Gliński odwołał dyrektora Instytutu w środku kadencji, wbrew opinii Rady PISF. Obradom Rady towarzyszyła wspierająca obrady Rady pikieta filmowców Instytut filmowców – nie polityków. Pikieta została, zorganizowana przez spontanicznie powstałą grupę Kobiety Filmowcy, która wystosowała także apel wzywający do jedności środowiska.

W reakcji na decyzję Wicepremiera środowisko skupione w i wokół polskiej kinematografii napisało List otwarty do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podpisały się pod nim najważniejsze organizacje zrzeszające filmowców różnych zawodów, członkowie tych organizacji oraz osoby niezrzeszone.

Zainteresowani podpisaniem się pod listem powinni wysłać wiadomość, zawierającą imię, nazwisko i zawód (ewentualnie przynależność organizacyjną) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Bieżące informacje można śledzić na stronie: www.facebook.com/srodowskofilmowcow/
Najnowsze podpisy podawane są na bieżąco w wydarzeniu: www.facebook.com/events/1640813722609807/
List i spis podpisów (aktualizowany): Apele/List otwarty do MKiDN w sprawie odwołania dyrektor PISF

List Otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. dra hab. Piotra Glińskiego w sprawie odwołania dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdaleny Sroki

Szanowny Panie Premierze, w imieniu organizacji i stowarzyszeń polskiego środowiska filmowego protestujemy przeciw bezprawnemu odwołaniu z funkcji Dyrektora PISF Pani Magdaleny Sroki. Jak wskazała w swym stanowisku Rada PISF, nie zachodzi żadna z wymienionych w ustawie o kinematografii przesłanek umożliwiających odwołanie dyrektora w trakcie kadencji.

W tej sytuacji odwołanie Dyr. Magdaleny Sroki w dniu 9 X 2017 roku stanowi istotne naruszenie prawa, zaś potraktowanie tak fundamentalnego stanowiska Rady PISF jako zwykłej opinii wskazuje na lekceważenie ustawy o kinematografii jako obowiązującego aktu prawnego.

Odwołanie Dyrektor PISF jest również niezrozumiałe w świetle sukcesu ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Sukces ten podkreślił także Pan Premier w swoim wystąpieniu na Gali Festiwalu. Polskie kino dzięki PISF kierowanemu przez Panią Dyrektor Srokę odnosi liczne sukcesy za granicą, a stale rosnąca liczba widzów na polskich filmach plasuje Polskę w czołówce krajów europejskich.
Uważamy, że szczególnie w działalności instytucji publicznych niezmiernie istotne jest utrzymywanie kadencyjności dyrektorów tych instytucji, tak aby nie przechodziły one permanentnych rewolucji kadrowych. W Pańskiej decyzji o przerwaniu kadencji Dyr. Sroki szczególnie niepokojący jest fakt, iż PISF nie jest instytucją finansowaną z budżetu, lecz ze środków prywatnych uczestników rynku audiowizualnego. To właśnie płatnicy na rzecz PISF stanowią połowę Rady i pominięcie ich jednomyślnego zdania jest podważeniem zasad, na jakich działa obecnie polska kinematografia.

Pozwalamy sobie także zwrócić uwagę Pana Premiera na fakt, iż szkody dla wizerunku Polski związane z przerwaniem kadencji dyrektora PISF, co z pewnością odbije się szerokim echem w kraju i za granicą, będą znacznie dotkliwsze, niż szkody dla wizerunku PISF spowodowane wycofanym pismem sprzed paru miesięcy, o którym nikt nie wiedział do czasu zwrócenia na niego uwagi publicznej w piśmie Pana Premiera.
Z poważaniem:
 
Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
Gildia Reżyserów Polskich
Kobiety Filmowcy
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
Polska Akademia Filmowa
Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM
Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
Stowarzyszenie Film 1, 2
Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Stowarzyszenie Kobiet Filmowców
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Podpisy indywidualne:

1.    Piotr Adamczyk - aktor
2.    Maciej Adamek - reżyser, Polska Akademia Filmowa
3.    Katarzyna Adamik - reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
4.    Katarzyna Adamkiewicz - studentka animacji, animatorka
5.    Alicja Adamska - studentka PWSFTiT, specjalizacja Film Animowany i Efekty Specjalne
6.    Kalina Alabrudzińska - reżyserka, scenarzystka
7.    Petro Aleksowski - autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
8.    Anna Anosowicz - scenografka, SFP
9.    Jerzy Armata - krytyk filmowy, Koło Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich
10.    Marek Bahdaj - scenarzysta, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich
11.    Adam Baj erski - autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu
12.    Filip Bajon - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, zarząd SFP
13.    Andrzej Barański - reżyser, Polska Akademia Filmowa
14.    Łukasz Barczyk - reżyser, Polska Akademia Filmowa
15.    Anna Bartenbach - dyrektorka kreatywna w TV
16.    Dagmara Bąk - aktorka
17.    Elżbieta Benkowska - reżyserka, SFP
18.    Witold Bereś - reżyser, scenarzysta, producent, autor książek
19.    Katarzyna Biała - sekretariat planu
20.    Joanna Białousz - scenograf, Polska Akademia Filmowa
21.    Barbara Białowąs - reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, prezeska, Gildia Reżyserów Polskich
22.    Magdalena Biedrzycka - kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
23.    Anna Bielak - konsultantka scenariuszowa
24.    Bogusław Bielański - II reżyser
25.    Karolina Bielawska - reżyserka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, wiceprezes
26.    Michał Bielawski - reżyser
27.    Olga Bieniek - producentka, kierowniczka produkcji
28.    Justyna Bilik - scenarzystka
29.    Jacek Bławut - reżyser, Polska Akademia Filmowa
30.    Maciej Bochniak - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
31.    Magdalena Boczarska - aktorka, Polska Akademia Filmowa
32.    Aleksandra Bodek - animatorka, reżyserka animacji
33.    Leszek Bodzak - producent, AURUM FILM
34.    Filip Bojarski - student reżyserii PWSFTviT
35.    Robert Bolesto - scenarzysta
36.    Jacek Borcuch - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
37.    Ewa Borguńska - producentka, Kobiety Filmowcy, zarząd Koła Producentów SFP
38.    Edyta Borkowska - Doc Lab Poland, Kobiety Filmowcy
39.    Paweł Borowski - reżyser, Polska Akademia Filmowa
40.    Marcin Bortkiewicz - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
41.    Małgorzata Borychowska - producentka
42.    Ewa Borysewicz - reżyserka, scenarzystka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Kobiety Filmowcy
43.    Małgorzata Bosek- Serafińska -animatorka, producentka
44.    Jacek Braciak - aktor, Polska Akademia Filmowa
45.    Monika Braid - producentka, Kobiety Filmowcy
46.    Marta Broczkowska-Kędzierzawska - konsultant muzyczny, Polska Akademia Filmowa
47.    Marek Brodzki - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
48.    Jacek Bromski - reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, prezes
49.    Ryszard Brylski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
50.    Rafał Bubnicki - producent, Odra Film/Dolnośląski Fundusz Filmowy, przewodniczący sekcji RFF KIPA
51.    Jowita Budnik - aktorka
52.    Joanna Budzowska - scenarzystka
53.    Ryszard Bugajski - reżyser, Polska Akademia Filmowa
54.    Violetta Buhl - reżyser obsady, Polska Akademia Filmowa
55.    Michał Bukojemski - SFP, PSC
56.    Max Cegielski - dziennikarz, pisarz, animator kultury
57.    Iwona Cegiełkówna - krytyczka filmowa, miesięcznik "Kino"
58.    Maria Chilarecka - reżyser dźwięku, Polska Akademia Filmowa
59.    Katarzyna Chmara - aktorka
60.    Beata Chmiel - menadżerka kultury, Kobiety Filmowcy
61.    Magdalena Chmielewska - reżyserka, Kobiety Filmowcy
62.    Janusz Chodnikiewicz - reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, honorowy wiceprezes
63.    Agata Chodyra - reżyserka dźwięku, Polska Akademia Filmowa, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, adiunkt na Wydziale Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
64.    Magdalena Chowańska - montażystka filmowa
65.    Dorota Chrobak - dziennikarka filmowa
66.    Agnieszka Chromicka - producentka
67.    Andrzej Chyra - aktor, Polska Akademia Filmowa
68.    Bartek Cierlica - autor zdjęć filmowych
69.    Maciej Cuske - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
70.    Aleksandra Cywka - agencja aktorów, agencja twórców filmowych
71.    Renata Czarnkowska-Listoś - producentka, Kobiety Filmowcy
72.    Kuba Czekaj - reżyser, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich
73.    Jarosław Czembrowski - Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Informacji Filmowej -Redaktor naczelny Internetowej Bazy Filmu Polskiego filmpolski.pl
74.    Magdalena Czerwińska - aktorka
75.    Ireneusz Czop - aktor, Polska Akademia Filmowa
76.    Krzysztof Czyżewski - adwokat
77.    Jacob Dammas - reżyser, producent, KIPA, SFP, Danish Press Association
78.    Monika Dańczyszyn - kierowniczka produkcji
79.    Leszek Dawid - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
80.    Agnieszka Dąbrowska-Riddersholm - II reżyserka, Kobiety Filmowcy
81.    Agnieszka Dec - koordynatorka produkcji
82.    Małgorzata Dedek - II kierowniczka produkcji ds. finansowych, administratorka
83.    Monika Dembińska - scenarzystka
84.    Kinga Dębska - reżyserka
85.    Zbigniew Domagalski - producent, SFP, PAF
86.    Piotr Domalewski - reżyser, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
87.    Barbara Domaradzka - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
88.    Piotr Domaradzki - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
89.    Małgorzata Domin - producentka, Kraj owa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
90.    Marek Drążewski - reżyser, Przewodniczący Sekcji Filmu Dokumentalnego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
91.    Tomasz Drozdowicz - reżyser, producent, SFP
92.    Olga Drygas - producentka projektów interdyscyplinarnych, Kultura Niepodległa
93.    Lidia Duda - reżyserka, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu
94.    Michał Dudziewicz - reżyser, scenarzysta, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
95.    Andrzej Dudzinski - reżyser
96.    Jakub Duszyński - dystrybutor filmowy, Europejska Akademia Filmowa
97.    Jan Dworak - producent, Polska Akademia Filmowa
98.    Teresa Dworzecka - producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
99.    Dominika Dylewska - charakteryzatorka
100.    Jolanta Dylewska - autor zdjęć filmowych, reżyser, Polska Akademia Filmowa
101.    Paweł Dyllus - autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu, Polska Akademia Filmowa
102.    Beata Dzianowicz - reżyserka
103.    Łukasz Dzięcioł - producent
104.    Piotr Dzięcioł - producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
105.    Paweł Edelman - operator filmowy
106.    Michał Englert - autor zdjęć filmowych
107.    Sławomir Fabicki - reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich
108.    Feliks Falk - reżyser, Polska Akademia Filmowa
109.    Adam Ferency - aktor, Polska Akademia Filmowa
110.    Milenia Fiedler - montażystka filmowa, v-ce przeze Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM, Polska Akademia Filmowa
111.    Basia Fizyta - agentka
112.    Michał Fojcik - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
113.    Małgorzata Foremniak - aktorka, Polska Akademia Filmowa
114.    Monika Franczak - scenarzystka
115.    Radka Franczak - reżyserka
116.    Anna Frankowska - II kierowniczka produkcji
117.    Barbara Fronc - montażystka, Polska Akademia Filmowa
118.    Renata Frydrych - scenarzystka
119.    Jerzy Kajetan Frykowski - emerytowany kierownik produkcji i producent wykonawczy, Polska Akademia Filmowa
120.    Piotr Gadzinowski - scenarzysta, publicysta, współtwórca i poseł sprawozdawca ustawy o kinematografii z 30 czerwca 2005 roku powołującej Polski Instytut Sztuki Filmowej
121.    Dariusz Gajewski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich
122.    Janusz Gajos - aktor
123.    Monika Gajzler - efekty specjalne na planie
124.    Anna Galicka - asystent reżysera, asystent kierownika produkcji
125.    Karolina Galuba - producentka
126.    Janusz Gauer - PSC, przewodniczący Koła Operatorów Obrazu Stowarzyszenia Filmowców Polskich
127.    Renata Gąsiorowska - studentka Szkoły Filmowej w Łodzi
128.    Tomasz Gąssowski - kompozytor, Polska Akademia Filmowa
129.    Małgorzata Giec - scenarzystka
130.    Krzysztof Gierat - Krakowski Festiwal Filmowy, Polska Akademia Filmowa
131.    Maria-Magdalena Gierat - filmoznawczyni
132.    Małgorzata Gil - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
133.    Robert Gliński - reżyser Gildia Reżyserów Polskich, SFP
134.    Agnieszka Głowacka - aktorka, ZASP
135.    Piotr Głowacki - aktor, ZASP
136.    Marek Głuszczak - student, Gdyńska Szkoła Filmowa
137.    Józefina Gocman - autorka zdjęć
138.    Andrzej Gołda - scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
139.    Maria Gołoś - producentka
140.    Krzysztof Gradowski - reżyser, Polska Akademia Filmowa
141.    Renata Granat - druga reżyserka, Kobiety Filmowcy
142.    Andrzej Grembowicz - scenarzysta
143.    Agnieszka Grochowska - aktorka, Polska Akademia Filmowa
144.    Irena Gruca-Rozbicka - redaktorka naczelna „FilmPRO", Kobiety Filmowcy
145.    Sławomir Grunberg - reżyser, producent, operator, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Gildii Reżyserów Polskich oraz Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych, Polska Akademia Filmowa
146.    Barbara Grzegorzek - producentka filmowa
147.    Mariusz Grzegorzek - rektor Łódzkiej Szkoły Filmowej
148.    Jolanta Grzelak - charakteryzatorka, Kobiety Filmowcy
149.    Roman Gutek - prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
150.    Alina Gutowska-Terechowicz - producentka
151.    Pola Guźlińska - charakteryzatorka
152.    Andrzej Haliński - scenograf, przewodniczący zarządu Koła Scenografów SFP, Polska Akademia Filmowa
153.    Honorat Hałatek - kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
154.    Jacek Hamela - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
155.    Artur Hanaj - student
156.    Cezary Harasimowicz - scenarzysta, dramaturg, pisarz, Polska Akademia Filmowa
157.    Jolanta Hartwig-Sosnowska - scenarzystka
158.    Dorota Hawliczek - producentka
159.    Ewa Helman - kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
160.    Anna Herbut - dramaturżka i krytyczka
161.    Aneta Hickinbotham - producentka
162.    Agnieszka Holland - reżyserka, Honorowa przewodnicząca Gildii Reżyserów Polskich
163.    Barbara Hollender - przewodnicząca Koła Piśmiennictwa przy SFP, polskiej sekcji Fipresci
164.    Zofia Holnicka-Szulc - asystentka reżysera, asystentka produkcji
165.    Jan Holoubek - operator, reżyser
166.    Zbigniew Hołdys - muzyk, Polska Akademia Filmowa
167.    Zofia Horszczaruk - producentka
168.    Jan Hryniak - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
169.    Beata Hyczko - scenarzystka, producentka
170.    Agnieszka Iżykowska - asystent produkcji
171.    Dariusz Jabłoński - producent, reżyser, Polska Akademia Filmowa, prezydent
172.    Marcin Jachyra - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
173.    Ewa Jacuta - producentka
174.    Anna Jadowska - reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
175.    Sylwester Jakimow - reżyser, scenarzysta, aktor
176.    Andrzej Jakimowski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
177.    Maciej Jakubczyk - Dyrektor Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
178.    Magda Jakubowska - kierowniczka produkcji
179.    Monika Janas-Szymańska - agentka
180.    Katarzyna Janiak - kierowniczka produkcji, producentka
181.    Katarzyna Janicka - II reżyserka, reżyserka castingu
182.    Jagna Janicka - scenograf, kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
183.    Dawid Janicki - producent , Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, wiceprezes
184.    Jerzy Janicki - producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, SFP
185.    Aleksandra Jankowska - reżyserka, scenarzystka
186.    Maria Jarmoszuk - producentka, kierownik produkcji
187.    Magdalena Jaroszewicz - reżyserka, scenarzystka
188.    Joanna Jasińska-Koronkiewicz - reżyserka filmów animowanych, animatorka
189.    Krzysztof Jastrząb - reżyser dźwięku, Polska Akademia Filmowa
190.    Joanna Kaczmarek - reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, członek zarządu
191.    Zdzisław Kaczmarek - autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
192.    Jan Kaczmarski - kierownik produkcji filmowej, producent, Polska Akademia Filmowa
193.    Jacek Kałucki - aktor
194.    Jarosław Kamiński - montażysta, PSM, Polska Akademia Filmowa
195.    Magda Karel - aktorka
196.    Maciej Karpiński - scenarzysta, przewodniczący zarządu Koła Scenarzystów SFP
197.    Małgorzata Karpiuk - kostiumograf
198.    Kasia Kasica - reżyserka, scenarzysta, fotograf, Kobiety Filmowcy
199.    Joanna Kasperska - aktorka, przynależność do Związku Artystów Scen Polskich
200.    Anna Kazejak - reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu, SFP
201.    Dorota Kędzierzawska - reżyserka, Polska Akademia Filmowa
202.    Jan Kidawa-Błoński - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
203.    Robert Kijak - producent, prezes Next Film, Polska Akademia Filmowa
204.    Julia Kijowska - aktorka
205.    Agnieszka Kik-Czapla - kierowniczka produkcji/ II reżyser
206.    Małgorzata Klara - aktorka
207.    Karina Kleszczewska - autorka zdjęć filmowych , Polska Akademia Filmowa
208.    Kaja Klimek - tłumaczka, edukatorka filmowa
209.    Katarzyna Klimkiewicz - Gildia Reżyserów Polskich
210.    Marta Klin - producentka
211.    Andrzej Kłak - aktor, Teatr Powszechny w Warszawie
212.    Anna Kłos-Kleszczewska - aktorka
213.    Justyna Kobus - dziennikarka filmowa
214.    Marta Koch - studentka PWSFTVIT, animatorka
215.    Ewa Kochańska - reżyserka
216.    Klara Kochańska - reżyserka, Kobiety Filmowcy
217.    Anna Kochnowicz - reżyserka, pisarka, menadżerka kultury, Kobiety Filmowcy
218.    Krystyna Kofta - pisarka, Polska Akademia Filmowa
219.    Tomasz Kolankiewicz - filmoznawca
220.    Jerzy Kolasa - scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
221.    Julia Kolberger - reżyserka
222.    Magdalena Koleśnik - aktorka
223.    Katarzyna Koła-Bielawska - filmoznawczyni, redaktorka, Kobiety Filmowcy
224.    Jan Komasa - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
225.    Antoni Komasa-Łazarkiewicz - kompozytor, członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Akademii Filmowej
226.    Barbara Komosińska - scenograf, Polska Akademia Filmowa
227.    Bartosz Konopka - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
228.    Hubert Koprowicz - II reżyser
229.    Natalia Koryncka-Gruz - reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
230.    Joanna Kos-Krauze - reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, przewodnicząca zarządu
231.    Katarzyna Kostecka - kierownik produkcji, producent wykonawczy
232.    Michał Kosterkiewicz - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
233.    Paweł Kosun - producent, Wrocławska Fundacja Filmowa, prezes
234.    Mateusz Kościukiewicz - aktor, scenarzysta, ZASP, SFP
235.    Łukasz Kośmicki - autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, wiceprzewodniczący zarządu
236.    Anna Kot - PR i promocja
237.    Zofia Kowalewska - reżyserka, studentka PWSFTviT
238.    Lucyna Kowalska - producentka, scenarzystka, Kobiety Filmowcy
239.    Bartosz M. Kowalski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
240.    Marta Kownacka - reżyser castingu
241.    Bodo Kox - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
242.    Małgorzata Kozera-Topińska - reżyserka
243.    Tomasz Kozłowicz - aktor, lektor
244.    Katarzyna Kozyra - artystka
245.    Anna Krasowska - montażystka, Polska Akademia Filmowa
246.    Aleksandra Kraus - Stowarzyszenie Kolorystów Filmowych, prezes zarządu
247.    Maria Krauss - producentka
248.    Ewa Krauze - kostiumografka, SFP, Polska Akademia Filmowa
249.    Natalia Krawczuk - animatorka, reżyserka
250.    Kaja Krawczyk-Wnuk - scenarzystka
251.    Marek Król - montażysta, Polskie Stowarzyszenie Montażystów PSM, prezes zarządu
252.    Tadeusz Król - reżyser, scenarzysta, Gildia Reżyserów Polskich
253.    Rafał Królikowski - aktor, Polska Akademia Filmowa
254.    Agnieszka Kruk - scenarzystka, edukatorka, prezeska Fundacji StoryLab.pro
255.    Ingeborga Kruk - producentka
256.    Monika Krupa - producentka, kierowniczka produkcji
257.    Marcin Krzyształowicz - reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
258.    Marcin Ksobiech - kierownik produkcji, producent, SFP, KIPA
259.    Kasia Kucia - kierowniczka produkcji, producentka, Kobiety Filmowcy
260.    Katarzyna Kuczyńska - kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
261.    Paweł Kuczyński - reżyser, SFP
262.    Agata Kulesza - aktorka
263.    Katarzyna Kulik - kierowniczka produkcji
264.    Maria Kurowska - kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
265.    Ewa Kurzawa - kierownik produkcji, Papaya Films
266.    Joanna Kuźmienko - reżyserka
267.    Anita Kwiatkowska-Naqvi - reżyserka filmów animowanych
268.    Stanisław Kwiatkowski - specjalista techniki filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
269.    Dorota Lamparska - reżyserka, scenarzystka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
270.    Borys Lankosz - reżyser, wiceprzewodniczący Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu, SFP
271.    Magdalena Lankosz - dyrektorka Gildii Reżyserów Polskich
272.    Marek Lechki - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
273.    Agnieszka Lenart - PR, promocja filmów
274.    Agnieszka Lepianka - kierowniczka postprodukcji
275.    Wojciech Lepianka - scenarzysta, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
276.    Katarzyna Lesisz - reżyserka
277.    Wojciech Leszczyński - producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
278.    Rafael Lewandowski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
279.    Katarzyna Lewińska - kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
280.    Bogusław Linda - aktor
281.    Grzegorz Lindemann - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
282.    Marta Lipecka - PR, Kobiety Filmowcy
283.    Jacek Lipski - producent
284.    Tadeusz Lubelski - krytyk filmowy, Polska Akademia Filmowa
285.    Wiola Łabędź - producentka
286.    Marta Łachacz - producentka, kierowniczka produkcji
287.    Radek Ładczuk - Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
288.    Barbara Łagowska - kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
289.    Magdalena Łazarkiewicz - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
290.    Natalia Łągiewczyk - aktorka
291.    Ilona Łepkowska - scenarzystka, Polska Akademia Filmowa, SFP
292.    Izabela Łopuch - producentka
293.    Grzegorz Łoszewski - scenarzysta, Koło Scenarzystów SFP
294.    Marcel Łoziński - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
295.    Paweł Łoziński - reżyser, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu, SFP
296.    Paweł Łuczyc-Wyhowski - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
297.    Krzysztof Łukasiewicz - reżyser, scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
298.    Maja Łyczkowska - scenografka
299.    Anna Łyszczarz-Hyz - producentka, kierowniczka produkcji
300.    Joanna Macha - scenografka, dekoratorka wnętrz, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
301.    Ewa Machulska - dekoratorka wnętrz, scenografka, kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
302.    Juliusz Machulski - reżyser, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, członek zarządu
303.    Łukasz Maciejewski - filmoznawca, krytyk filmowy, wykładowca, Szkoła Filmowa w Łodzi, Uniwersytet SWPS
304.    Ewa Maciejko - script
305.    Rafał Maćkowiak - aktor, Polska Akademia Filmowa
306.    Anna Majek - kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
307.    Joanna Malicka - producentka
308.    Katarzyna Malinowska - redaktorka, menadżerka kultury
309.    Magdalena Malisz - kierowniczka produkcji, Kobiety Filmowcy
310.    Agata Marciniak - reżyserka, Stowarzyszenie Film 1, 2, prezes
311.    Wojciech Marczewski - reżyser, SFP
312.    Filip Marczewski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
313.    Janusz Margański - scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
314.    Paweł Maślona - reżyser
315.    Monika Matuszewska - asystentka producenta
316.    Włodzimierz Matuszewski - producent, Sekcja Filmu Animowanego SFP, członek KIPA, członek Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji SPPA
317.    Jan P. Matuszyński - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
318.    Jolanta Matych - kierowniczka biura produkcji
319.    Liwia Mądzik - wicedyrektorka programowa Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, SFP
320.    Mela Melak - scenografka
321.    Maciej Melecki - scenarzysta, Polska Akademia Filmowa
322.    Ryszard Melliwa - scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
323.    Michał Merczyński - dyrektor Malta Festiwal, Polska Akademia Filmowa
324.    Marlena Miarczyńska - aktorka
325.    Przemysław Miękinia - producent
326.    Piotr Mikucki - reżyser, Polska Akademia Filmowa
327.    Kuba Mikurda - krytyk filmowy, wykładowca
328.    Marta Minorowicz - reżyserka, Kobiety Filmowcy
329.    Jan Mogilnicki - autor zdjęć filmowych, dystrybutor, wykładowca PWSFTViT, Polska Akademia Filmowa, SFP
330.    Dagmara Molga - dyrektorka zarządzająca, dystrybucja, marketing filmów
331.    Dominika Montean-Pańków - reżyserka, członkini SFP
332.    Anna Morawiec - scenarzystka, reżyserka
333.    Urszula Morga - reżyserka
334.    Anna Moskal - aktorka
335.    Paweł Mossakowski - scenarzysta, Polska Akademia Filmowa, SFP
336.    Andrzej Muszyński - producent, prezes zarządu
337.    Paweł Mykietyn - kompozytor, Polska Akademia Filmowa
338.    Szymon Nagin - student PWSFTViT w Łodzi
339.    Anna Nehrebecka-Byczewska - aktorka, Polska Akademia Filmowa
340.    Zbigniew Niciński - montażysta, Polska Akademia Filmowa
341.    Justyna Niedzielska-Garwolińska - produkcja
342.    Anna Niemira - scenografka, dekoratorka wnętrz
343.    Joanna Niemirska - aktorka
344.    Marta Nieradkiewicz - aktorka, Polska Akademia Filmowa
345.    Elwira Niewiera - reżyser, Polska Akademia Filmowa
346.    Wojciech Niżyński - producent
347.    Joanna Ochman - II kierowniczka produkcji
348.    Katarzyna Ocioszyńska - producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
349.    3Ewa Ogórek-Wichrowska - producent
350.    Agnieszka Olejnik - reżyserka
351.    Michał Oleszczyk - krytyk filmowy, wykładowca UW
352.    Anna Osmólska-Mętrak - filmoznawczyni, krytyczka, Kobiety Filmowcy
353.    Magda Ossowska - kierowniczka produkcji
354.    Maja Ostaszewska - aktorka
355.    Dorota Ostrowska-Orlińska - producentka, kierowniczka produkcji, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
356.    Karina Paciorkowska - animatorka
357.    Bartosz Paduch - reżyser, scenarzysta, Koło Młodych SFP, Stowarzyszenie Film 1, 2
358.    Renata Pajchel - fotosistka
359.    Marta Pajek - reżyserka filmów animowanych, SFP
360.    Inga Palacz - dekoratorka wnętrz, członek SFP
361.    Adrian Panek - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
362.    Rafał Paradowski - operator filmowy
363.    Karolina Pasternak - dziennikarka
364.    Teresa Paszkiewicz - kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
365.    Iwona Paszkowska - kierowniczka produkcji filmu
365.    Paweł Pawlikowski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
366.    Barbara Pawłowska - dziennikarka, reżyserka filmów dokumentalnych, wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej
367.    Cezary Pazura - aktor
368.    Andrzej Pągowski - artysta plastyk, Polska Akademia Filmowa
369.    Justyna Pelc - reżyserka
370.    Martyna Peszko - aktorka
371.    Jacek Petrycki - autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
372.    Grzegorz Piątkowski - scenograf, Polska Akademia Filmowa
373.    Emilia Piech - aktorka
374.    Grażyna Pieczuro -reżyser, dokumentalista
375.    Magdalena Piekorz - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
376.    Marcin Pieńkowski - Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
377.    Maciej Pieprzyca - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
378.    Judyta Pieprzyk - scenografka, malarka
380.    Marek Piestrak - reżyser, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, sąd koleżeński
381.    Leszek Pieszko - kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
382.    Anna Pietkun - kierowniczka produkcji
383.    Dariusz Pietrykowski - producent, Polska Akademia Filmowa
384.    Bartosz Piotrowski - operator filmowy
385.    Maciej Pisarek - scenarzysta, reżyser
386.    Maciej Pisuk - scenarzysta, członek Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej
387.    Hanna Polak - reżyser, Polska Akademia Filmowa
388.    Małgorzata Polak - kostiumograf
389.    Andrzej Połeć - producent, Polska Akademia Filmowa
390.    Aleksandra Popińska - studentka PWSFTviT, dokumentalistka
391.    Julia Popławska - reżyserka filmów dokumentalnych
392.    Agnieszka Prokopowicz - dziennikarka
393.    Bartek Prokopowicz - operator, reżyser
394.    Anna Próchniak - aktorka
395.    Mikołaj Prynkiewicz - aktor, tancerz
396.    Agnieszka Ptaszyńska - koordynatorka ds. produkcji
397.    Patrycja Puławska - charakteryzatorka
398.    Jan Purzycki - scenarzysta, SFP
399.    Maciej M. Putowski - scenograf, członek SFP
400.    Magdalena Puzmujźniak - producentka
401.    Elżbieta Radke - kostiumografka, Polska Akademia Filmowa
402.    Stanisław Radwan - reżyser, scenarzysta, kompozytor, Polska Akademia Filmowa
403.    Piotr Radziszewski - dziennikarz, manager, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych
404.    Andrzej Ramlau - autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
405.    Arthur Reinhart - autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
406.    Michał Rogalski - reżyser
407.    Henryk Romanowski - producent, członek honorowy KIPA
408.    Anna Romantowska - aktorka
409.    Józef Romasz - autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
410.    Łukasz Ronduda - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
411.    Dorota Roqueplo - kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
412.    Piotr Rosołowski - autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
413.    Sonia Roszczuk - aktorka
414.    Barbara Rupik - studentka PWSFTviT (film animowany)
415.    Kristoffer Rus - reżyser
416.    Magdalena Rutkiewicz-Luterek - kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
417.    Magdalena Rychła - producentka
418.    Maciej Rzączyński - producent, przewodniczący Sekcji Młodych Producentów KIPA
419.    Rafał Sabara - reżyser, scenarzysta
420.    Paulina Sacha - reżyserka dźwięku, Koło Reżyserów Dźwięku SFP
421.    Maria Sadowska - reżyserka filmowa, muzyk, SFP
422.    Małgorzata Sadowska - programerka i krytyczka filmowa
423.    Agnieszka Sadurska - scenarzystka, reżyserka, art-director, Kobiety Filmowcy
424.    Monika Sajko-Gradowska - scenografka, dekoratorka wnętrz, Polska Akademia Filmowa, Kobiety Filmowcy
425.    Paweł Sala - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
426.    Ola Salwa - dziennikarka filmowa, programerka
427.    Wiesław Saniewski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
428.    Andrzej Sapija - reżyser, producent, wykładowca akademicki, sekcja Filmu Dokumentalnego SFP, Polska Akademia Filmowa
429.    Andrzej Saramonowicz - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, członek zarządu
430.    Agnieszka Sasim - charakteryzacja
431.    Jerzy Satanowski - kompozytor, Polska Akademia Filmowa
432.    Konstancja Sawicka - kierownik produkcji, Inicjatywa Studentek i Studentów Szkół Artystycznych
433.    Dorota Segda - aktorka, rektor PWST w Krakowie, Polska Akademia Filmowa
434.    Magda Sendecka - dziennikarka i krytyczka filmowa
435.    Andrzej Seweryn - aktor , Polska Akademia Filmowa
436.    Agnieszka Sękowska - agent filmowy, prezes fundacji Przestrzeń Filmowa
437.    Iwona Siekierzyńska - reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich
438.    Rafał Skalski - reżyser, Polska Akademia Filmowa, SFP
439.    Jerzy Skolimowski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
440.    Marianna Skórka - kierowniczka produkcji, Stowarzyszenie Film 1, 2, wiceprezeska
441.    Wiktor Skrzynecki - reżyser, autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa, SFP
442.    Anita Skwara - filmoznawczyni, menadżerka kultury
443.    Jerzy Sładkowski - dokumentalista
444.    Zuzanna Sławińska - studentka reżyserii PWSFTviT
445.    Grażyna Słomka - dziennikarka, dyrektor Festiwalu "Filmland Polen" w Niemczech
446.    Wojciech Smarzowski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
447.    Agnieszka Smoczyńska - reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
448.    Małgorzata Sobieszczańska - scenarzystka
449.    Piotr Sobociński - autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
450.    Ewa Sobolewska - producentka filmowa
451.    Anita Sokołowska - aktorka
452.    Joanna Solecka - ekspertka ds. marketingu filmowego
453.    Bogdan Sólle - scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
454.    Janusz Sosnowski - scenograf, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
455.    Andrzej Stachecki - producent, SFP
456.    Dorota Stalińska - aktorka, SFP
457.    Małgorzata Staroń - producentka, przewodniczące Sekcji Dokumentu KIPA
458.    Wojciech Staroń - autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, członek zarządu
459.    Aleksandra Staszko - kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
460.    Marek Stefankiewicz - kompozytor, Polska Akademia Filmowa
461.    Katarzyna Stefańska - kierowniczka produkcji
462.    Katarzyna Stegnerska - kierowniczka produkcji ds. lokacji, koordynator produkcji, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, komisja rewizyjna
463.    Jan Steliżuk - reżyser, scenarzysta, producent, Stowarzyszenie Filmowców Polskich
464.    Maciej Strzembosz - producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, prezes
465.    Maciej Stuhr - aktor
466.    Jerzy Stuhr - aktor, reżyser, Polska Akademia Filmowa
467.    Sylwia Szczechowicz-Warszewska - kierowniczka produkcji, II kierownik produkcji
468.    Daniel Szczechura - reżyser filmów animowanych, Polska Akademia Filmowa, SFP
469.    Michał Szczerbic - reżyser, scenarzysta, kierownik produkcji, Polska Akademia Filmowa
470.    Michał Szcześniak - reżyser, przewodniczący Koła Młodych SFP
471.    Jagoda Szelc - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
472.    Natalia Szliszka - organizatorka produkcji
473.    Monika Szufladowicz - aktorka
474.    Małgorzata Szumowska - reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
475.    Maria Szwarcbart - reżyser obsady, Polska Akademia Filmowa
476.    Borys Szyc - aktor, Polska Akademia Filmowa
477.    Agata Szymańska - producent
478.    Paweł Szymański - kompozytor
479.    Magdalena Szymków - reżyserka
480.    Katarzyna Ślesicka - producentka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polska Akademia Filmowa
481.    Adam Ślesicki - producent, SFP
482.    Stanisław Śliskowski - operator, animator
483.    Małgorzata Świderska - reżyserka
484.    Julian Świeżewski - aktor
485.    Monika Talarczyk-Gubała - historyczka kina, krytyczka filmowa, PWSFTviT
486.    Paweł Tarasiewicz - producent
487.    Ewa Telega - aktorka
488.    Katarzyna Terechowicz - scenarzystka, Polska Akademia Filmowa
489.    Aleksandra Terpińska - reżyserka
490.    Olga Tokarczuk - pisarka, scenarzystka
491.    Mirosław Tomaszewski - scenarzysta
492.    Arkadiusz Tomiak - autor zdjęć, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC, przewodniczący zarządu, SFP
493.    Patryk Tomiczek - Dyrektor Instytucji Filmowej SILESIA FILM
494.    Bartłomiej Topa - aktor, Polska Akademia Filmowa
495.    Grażyna Torbicka - dziennikarka, Dyrektor Artystyczna Festiwalu Dwa Brzegi, Polska Akademia Filmowa
496.    Edyta Torhan - aktorka
497.    Agnieszka Traczewska - producentka
498.    Katarzyna Trzaska - reżyserka, Stowarzyszenie Kobiet Filmowców, członek zarządu
499.    Piotr Trzaskalski - reżyser, scenarzysta, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
500.    Anna Trzebiatowska - dyrektorka artystyczna, Kobiety Filmowcy
501.    Agata Trzebuchowska - aktorka, Polska Akademia Filmowa
502.    Andrzej Trześniewski - scenograf, Polska Akademia Filmowa
503.    Jagoda Turlik - script supervisor & continuity.
504.    Krzysztof Tusiewicz - autor zdjęć filmowych, Polska Akademia Filmowa
505.    Ewa Usielska-Bogusz - operatorka dźwięku w filmie
506.    Patrycja Volny - aktorka
507.    Magnus von Horn - reżyser, Polska Akademia Filmowa, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
508.    Maria Wachowiak - kierowniczka produkcji
509.    Jacek Wakar - krytyk teatralny, dziennikarz
510.    Małgorzata Wala - kierowniczka produkcji filmowej
511.    Małgorzata Walczak - producentka, Kraj owa Izba Producentów Audiowizualnych, członek zarządu
512.    Beata Walentowska - montażystka, członkini PSM, Kobiety Filmowcy
513.    Anna Walewska - Fundacja Katarzyny Kozyry
514.    Grzegorz Warchoł - aktor, reżyser, Polska Akademia Filmowa
515.    Agnieszka Wasiak - producentka
516.    Tomasz Wasilewski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
517.    Agnieszka Wąsowska - tłumaczka filmowa, Kobiety Filmowcy
518.    Agnieszka Werner-Szyrle - kostiumograf
519.    Zofia Wichłacz - aktorka
520.    Magdalena Widuch - postproducentka
521.    Robert Wieczorek - producent, SFP
522.    Anna Wieczur-Bluszcz - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
523.    Marcin Wierzchosławski - producent
524.    Mariola Wiktor - dziennikarka filmowa
525.    Mariusz Wilczyński - autor filmów animowanych
526.    Katarzyna Wilk - Krakowska Fundacja Filmowa
527.    Agata Winkler - kierowniczka produkcji, studentka PWSFTviT
528.    Ania Witko - scenografka
529.    Sylwia Witowska - producentka, Kobiety Filmowcy
530.    Michał Wnuk - reżyser, SFP
531.    Andrzej Wojciechowski - operator filmowy
532.    Przemysław Wojcieszek - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
533.    Aleksandra Wojtaszek - producentka, Sekcja Młodych Producentów KIPA
534.    Piotr Wojtowicz - autor zdjęć filmowych, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych PSC
535.    Wanda Wolska - producent
536.    Tomasz Wolski - reżyser, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych, członek zarządu
537.    Nikodem Wołk-Łaniewski - reżyser dźwięku, Przew. Koła Reżyserów Dźwięku SFP, Polska Akademia Filmowa
538.    Adam Woronowicz - aktor
539.    Daniel Wożbiński - kierownik produkcji
540.    Izabela Wójcik - producentka, Polska Akademia Filmowa
541.    Edyta Wróblewska - reżyserka, Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych
542.    Anna Wróblewska - rzeczniczka FPFF w Gdyni
543.    Włodzimierz Wróblewski - producent, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, komisja rewizyjna
544.    Anna Wunderlich - scenografka, członek Polskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Filmowców Polskich
545.    Julia Wyszyńska - aktorka
546.    Michał J. Zabłocki - reżyser, Polska Akademia Filmowa
547.    Artur Zaborski - dziennikarz
548.    Małgorzata Zacharska - kostiumograf, Polska Akademia Filmowa
549.    Michał Zadara - reżyser, Fundacja Centrala, prezes
550.    Anna Zagórska - producentka filmowa, Stowarzyszenie Film Kraków
551.    Anna Zamecka - reżyserka
552.    Diana Zamojska - aktorka
553.    Jan Zamojski - scenarzysta
554.    Krystyna Zamysłowska - kuratorka wystaw filmowych, Kobiety Filmowcy
555.    Janusz Zaorski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, Polska Akademia Filmowa, SFP
556.    Mirella Zaradkiewicz - producentka, kierowniczka produkcji
557.    Wiktor Zborowski - aktor, Polska Akademia Filmowa
558.    Greg Zglinski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich, SFP
559.    Maciej Zieliński - kompozytor, Otwarte Forum Muzyki Polskiej, koordynator
560.    Emilia Zielonka - reżyserka
561.    Daria Zienowicz - kierowniczka produkcji, producentka
562.    Iwona Ziułkowska - honorowa członkini Gildii Reżyserów Polskich
563.    Maria Zmarz-Koczanowicz - reżyserka, Gildia Reżyserów Polskich (członek zarządu), Polska Akademia Filmowa
564.    Wiesław Znyk - autor dźwięku, Polska Akademia Filmowa
565.    Agnieszka Zwiefka - reżyserka
566.    Filip Zylber - reżyser, Polska Akademia Filmowa
567.    Wojciech Żogała - scenograf, Polska Akademia Filmowa
568.    Xawery Żuławski - reżyser, Gildia Reżyserów Polskich
569.    Artur Żurawski - operator, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych-PSC

Podpisy nadal spływają. Chcesz także podpisać? Napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bieżące informacje można śledzić na stronie: www.facebook.com/srodowskofilmowcow/ 
Najnowsze podpisy znajdują się na wydarzeniu: www.facebook.com/events/1640813722609807/

AddThis Social Bookmark Button
 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!