Audiowizualni.pl

Serwis informacyjny polskich producentów filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych i programów telewizyjnych

Jesteś tutaj: Home Aktualności

Aktualności

Ogłoszono listę nominacji do Nagród Polskiego Kina Niezależnego 2017

Komitet Organizacyjny Nagród ogłosił oficjalną listę filmów i twórców nominowanych do Nagród im. Jana Machulskiego. Filmy nominowane do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w 2016 roku będzie można zobaczyć w listopadzie 2017 roku w kinie Kinoteka w Warszawie. Będą to między innymi filmy „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej, "Koniec świata" Moniki Pawluczuk i "Romantik" Mateusza Rakowicza.

Czytaj więcej: Ogłoszono listę nominacji do Nagród Polskiego Kina Niezależnego 2017

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do katalogu Poles in Cannes 2017

W przygotowaniu jest kolejna edycja katalogu Poles in Cannes, promującego polskich uczestników Marché du Film. Termin nadsyłania zgłoszeń – 27 kwietnia 2017 r. Elektroniczny katalog, który zawiera informacje o przedstawicielach polskiego rynku filmowego uczestniczących w targach Marché du Film przygotowują wspólnie Film Commission Poland i Polish Film Promotion (Stowarzyszenie Filmowców Polskich).

Czytaj więcej: Trwa przyjmowanie zgłoszeń do katalogu Poles in Cannes 2017

Rusza nabór do Akceleratora dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłasza nabór młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego do programu pilotażowego Akcelerator KIPA. Celem projektu jest budowa i koordynacja profesjonalnego centrum informacyjno-kompetencyjnego służącego zwiększeniu dynamiki rozwoju małych, niezależnych firm. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej: Rusza nabór do Akceleratora dla młodych przedsiębiorców z sektora audiowizualnego

Na polski rynek wchodzi Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL)

Indyjski koncern medialny Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL) otwiera oddział w Polsce. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie kanału filmowo-rozrywkowego Zee One. Na stanowisko Country Managera / Business Head Poland powołano Pawła Kolasę.
Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL) to jedna z wiodących firm branży rozrywkowej o zasięgu globalnym, wyspecjalizowana w produkcji i dystrybucji kontentu. Ze swoją bogatą ofertą – kanałów telewizyjnych, platform on-line oraz produkcji filmowych dociera do ponad 1 miliarda odbiorców na 5 kontynentach, w 171 krajach, w tym w USA, Kanadzie, Europie, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie, Australii i Nowej Zelandii.

Czytaj więcej: Na polski rynek wchodzi Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL)

Nagroda dla debiutującego producenta po raz czwarty

Zarząd Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych na wniosek Sekcji Młodych Producentów po raz czwarty ufundował nagrodę za najlepszy debiut producencki. Wyróżnienie zostanie przyznane podczas krakowskiego festiwalu NETIA OFF CAMERA, który rozpocznie się 28 kwietnia 2017.

Czytaj więcej: Nagroda dla debiutującego producenta po raz czwarty

Recoupment Plan w produkcji filmowej - nabór na warsztaty MINI-MEET

Ogłaszamy nabór na pierwsze w tym roku warsztaty w ramach Sprawnej Produkcji 2017 – MINI-MEET: praktyczne ćwiczenia na umowie, prowadzone przez mec. Krzysztofa Czyżewskiego i Alicję Grawon-Jaksik. Warsztaty odbędą się w dniu 28 kwietnia (piątek) godz. 10:00 – 14:00 w siedzibie KIPA przy ul. Chełmskiej 21 bud. 28c.

Czytaj więcej: Recoupment Plan w produkcji filmowej - nabór na warsztaty MINI-MEET

Muzyka bez granic - konkurs DocFilmMusic na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Złoty Hejnał zostanie wręczony w tym roku po raz piąty w najmłodszym konkursie Krakowskiego Festiwalu Filmowego - międzynarodowym konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic. Wypełnione dźwiękami i fascynującymi historiami filmy zabiorą widzów w podróż przez niemal wszystkie kontynenty, różnorodne kultury i prawie wszystkie gatunki muzyczne.

Czytaj więcej: Muzyka bez granic - konkurs DocFilmMusic na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Rusza nabór do 7. edycji Szkoły Teledysków

Po raz siódmy młodzi filmowcy wszystkich specjalizacji będą mieli okazję wziąć udział w intensywnych warsztatach prowadzonych przez najlepszych twórców polskich teledysków. Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster na zgłoszenia czeka do 14 kwietnia 2017 roku.

Czytaj więcej: Rusza nabór do 7. edycji Szkoły Teledysków

Agnieszka Holland przewodniczącą jury Netia Off Camera

Laureatka Srebrnego Niedźwiedzia za „Pokot”, reżyserka trzykrotnie nominowana do Oscara, jedna z najbardziej opiniotwórczych kobiet w świecie kina – Agnieszka Holland wraz z jurorami z całego świata zdecyduje, do kogo trafi 100 000 USD. O Krakowską Nagrodę Filmową – jedną z najwyższych tego typu na świecie – walczy 10 reżyserów wyselekcjonowanych przez programerów festiwalu Netia Off Camera.

Czytaj więcej: Agnieszka Holland przewodniczącą jury Netia Off Camera

"Adaptacja" najlepszym filmem 15. festiwalu „Łodzią po Wiśle”

W warszawskim Iluzjonie Filmoteki Narodowej zakończył się coroczny Festiwal Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi „Łodzią po Wiśle”.

Czytaj więcej: "Adaptacja" najlepszym filmem 15. festiwalu „Łodzią po Wiśle”

Polska była obecna na targach lokacji filmowych w Los Angeles

Film Commission Poland wzięła udział w w targach The AFCI Locations Show and Global Production & Finance Conference w Los Angeles (6-8 kwietnia). Zaprezentowała na nich polskie lokacje oraz możliwości współpracy z polską branżą filmową.

Czytaj więcej: Polska była obecna na targach lokacji filmowych w Los Angeles

Rozpoczął się Doc Lab Poland 2017

Rozpoczęła się pierwsza tegoroczna sesja Doc Lab Poland – największego w Polsce programu dla dokumentalistów. Warsztaty potrwają do 13 kwietnia. Bierze w nich udział 18 projektów filmów dokumentalnych, reprezentowanych przez reżyserów i producentów.

Czytaj więcej: Rozpoczął się Doc Lab Poland 2017

"Otwarte innowacje na pograniczu przemysłów kreatywnych, nauki i biznesu" - wyniki raportu

Od zaawansowania współpracy biznesu, nauki i administracji państwowej z przemysłami kreatywnymi będzie zależał stopień innowacyjność polskiej gospodarki. Docenienie kompetencji kreatywnych – zarówno w skali całego państwa, jak i poszczególnych firm, instytucji publicznych czy ośrodków naukowych – staje się niezbędne do uniknięcia pułapki średniego rozwoju. Dlatego tak ważne jest rozwijanie otwartych innowacji, partnerstw kreatywnych oraz nowych modeli inwestycyjnych – twierdzą autorzy raportu "Otwarte innowacje na pograniczu przemysłów kreatywnych, nauki i biznesu" (2017) przygotowanego wspólnie przez firmę doradczą PwC i Fish Ladder (studio projektów specjalnych Platige Image).

Czytaj więcej: "Otwarte innowacje na pograniczu przemysłów kreatywnych, nauki i biznesu" - wyniki raportu

Praktyki w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych poszukuje osób na miesięczne bezpłatne praktyki.

Czytaj więcej: Praktyki w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych

Konferencja Game Story II

‘Game Story II’ jest to druga edycja konferencji współorganizowana przez Creative Europe Desk Polska oraz Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych, która odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2017 r. w sali konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jej celem jest poszerzenie sieci kontaktów branżowych i wymiana doświadczeń producentów filmowych, gier wideo oraz innych reprezentantów sektora kreatywnego. Partnerem merytorycznym konferencji jest Fundacja Indie Games Polska, działająca na rzecz środowiska twórców i producentów gier wideo w Polsce, w tym w szczególności niezależnych studiów. ‘Game Story II' jest częścią projektu KIPA2B - programu edukacyjnego dla sektora audiowizualnego w otoczeniu biznesowym, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej: Konferencja Game Story II

Katalog KIPA - nowe narzędzie promocji producentów

Katalog KIPA - okładkaJest nam niezmiernie miło oddać w Państwa ręce najnowszą publikację Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych – katalog prezentujący firmy członkowskie zrzeszone w Izbie. Bardzo się cieszymy, że po kilku latach możemy zaprezentować katalog w nowej odsłonie, który dostarczy Państwu kilka dodatkowych i praktycznych informacji o naszych członkach oraz istotne informacje na temat bieżącej działalności Izby i realizowanych przez nią inicjatyw.

Katalog zawiera w szczególności:

* opis ponad 140 podmiotów: aktywnych zawodowo producentów filmowych, dokumentalnych, reklamowych, animacji, a także szkół filmowych i Regionalnych Fundusze Filmowych;
* dane teleadresowe do bezpośredniego kontaktu;
* profile działalności i specjalizację w branży, w tym świadczone usługi, zainteresowania współpracą przy koprodukcjach międzynarodowych, zasoby kadrowe i sprzętowe;
* najważniejsze zrealizowane tytuły w ostatnich latach oraz listy współpracujących twórców.

Czytaj więcej: Katalog KIPA - nowe narzędzie promocji producentów

Orły 2017 - Najlepsi polscy twórcy odebrali statuetki

20 marca 2017 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017 r. Najlepszym polskim filmem został "Wołyń"...

Czytaj więcej: Orły 2017 - Najlepsi polscy twórcy odebrali statuetki

Koncert muzyki filmowej w Centrum Technologii Audiowizualnych

5 kwietnia 2017 r. w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego w CeTA we Wrocławiu zabrzmią znane i lubiane melodie z filmów zrealizowanych we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Wysłuchać będzie można m.in. utworów z „Pana Kleksa w kosmosie”, „Noża w wodzie”, „Salta” czy serialu „Czterej pancerni i pies”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj więcej: Koncert muzyki filmowej w Centrum Technologii Audiowizualnych

10. Netia Off Camera - 300 000 złotych dla polskiego kina

Dziesięć tytułów w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych walczy o Nagrodę Kulczyk Foundation. Zwycięzcę konkursowej dziesiątki poznamy 6 maja 2017 r. podczas finału 10. Netia Off Camera. W puli jest 300 000 zł.

Czytaj więcej: 10. Netia Off Camera - 300 000 złotych dla polskiego kina

Doc Lab ogłasza nabór na market koprodukcyjny projektów dokumentalnych

Doc Lab Poland Co-production Market odbywający się podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego to jedyne w Polsce spotkania koprodukcyjne dla producentów filmów dokumentalnych, poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Organizowane od 2015 r. targi są częścią programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, składającego się także z warsztatów, konsultacji i pitchingów polskich projektów dokumentalnych (DOCS TO START i DOCS TO GO!).

Czytaj więcej: Doc Lab ogłasza nabór na market koprodukcyjny projektów dokumentalnych

 
 
 
 
Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!